REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O Łodzi będzie głośno na całym świecie, dzięki tej inwestycji

  • Autor: UM Łódź
  • 24 wrz 2014 09:27
fot. UM Łódź

Dziś wmurowano kamień węgielny pod inwestycję BioNanoPark+, a za rok zakończą się pracę. Powstanie budynek centrum badawczego, unikatowy w skali światowej analizator ARUZ oraz sześć laboratoriów.

REKLAMA

ARUZ to ogromne urządzenie. Dzięki niemu naukowcy będą w stanie skrócić czas badań chemicznych, co znacznie usprawni przemysł farmaceutyczny, kosmiczny i każdy inny, który wymaga analiz na skalę molekularną.

- O Łodzi będzie głośno na całym świecie. Jestem dumna z łódzkich utalentowanych naukowców, autorów innowacyjnych osiągnięć. ARUZ pozwoli wyprzedzać nowoczesność i zmieniać oblicze światowej gospodarki - mówiła w czasie uroczystości wiceprezydent Agnieszka Nowak.

Jak informuje łódzki urząd, inwestycje związane z zadaniem BioNanoPark+ zakończą się w sierpniu 2015 i pochłoną nieco ponad 92 mln złotych (w tym ARUZ - 20 mln złotych) przy czym środki unijne pokryją 85% tzw. kosztów kwalifikowanych. Wkład własny przy finansowaniu nowego zadania zapewniło dwóch największych udziałowców: Miasto Łódź i Województwo Łódzkie. Łącznie w ramach podstawowego i rozszerzonego projektu BioNanoPark pozyskano z budżetu UE ponad 122 miliony złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY