REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O rewaloryzacji Parku-pomnika w Żelazowej Woli

  • Autor: SARP Wrocław
  • 14 sty 2015 15:59
O rewaloryzacji Parku-pomnika w Żelazowej Woli
fot. SARP Wrocław

SARP Wrocław i Wydział Architektury Pwr zapraszają na wykład z cyklu DUŻE A: Bolesław Stelmach - Dotyk Ciszy. Spotkanie z architektem dotyczyć będzie rewaloryzacji Parku-pomnika w Żelazowej Woli, miejscu urodzenia Fryderyka Chopina.

REKLAMA

Spotkanie z Bolesławem Stelmachem odbędzie się 22 stycznia 2015 (czwartek), godz. 18:00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Bolesław Stelmach, dr inż. arch.

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 1980 roku, a w 1984 roku - podyplomowe studia planowania przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora inżyniera architekta.

Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., istniejącym od 1992 roku, specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Obszar działalności biura obejmuje całą Polskę, a główna siedziba mieści się w Warszawie i Lublinie.

Nazywany „wirtuozem szkła i betonu”, wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczną B. Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe. Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie - Nagrodę Honorową SARP. W roku 2013 powierzono mu przewodniczenie Główną Komisją Urbanistyki i Architektury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY