REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O trawę naszą i waszą

  • Autor: humanmag.pl
  • 17 sie 2016 11:14
O trawę naszą i waszą
Siedzenie na trawie to świetny pretekst do spotkania z innymi, do nawiązywania sąsiedzkich więzi. Fot. Targ Śniadaniowy (Warszawa)

Do czego służy trawa w mieście? Do kogo należy? Organizatorzy miejskich inicjatyw „trawnikowych” udowadniają, że trawa jest po to, aby na niej siedzieć. A przy okazji nauczyć się czegoś mądrego i zrobić coś dla świata.

REKLAMA

Czy trawa jest po to, by z niej korzystać? Każde dziecko powie, że tak. Trwa jest po to, by po niej biegać, turlać się, siedzieć na kocu, czytać książkę. A jednak jeśli chodzi o miejskie trawniki, dla wielu zarządców zieleni trawa to przede wszystkim cenny zasób, który należy chronić. Najczęściej przed samymi mieszkańcami.

Dlaczego ten spór jest ważny? Bo chodzi w nim o coś więcej niż trawę. O miasto przyjazne wszystkim mieszkańcom, w którym każdy czuje się jak u siebie. O ożywienie „zabetonowanych” centrów, gdzie zieleni jak na lekarstwo, wygodnych ławek równie mało, zaś aby usiąść na miejskim rynku najczęściej musisz kupić co najmniej kawę. O poczucie przynależności do miejskiej społeczności. Wreszcie – o potrzebę bliskości natury, którą odczuwa przecież każdy człowiek.

Przeczytaj więcej: O trawę naszą i waszą

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY