REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O tym projekcie będzie głośno nie tylko w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 kwi 2014 14:47
O tym projekcie będzie głośno nie tylko w Warszawie
Jocelyn Fillard oraz Nicolas Roques, Sud Architekt Polska, fot.Pawel Pawlowski/zelaznastudio.pl
O tym projekcie będzie głośno nie tylko w Warszawie

Trwa rozbudowa i rewitalizacja zabytkowego hotelu Europejskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Za projekt wykonawczy, nadzory autorskie na budowie oraz zarządzanie projektem odpowiada biuro Sud Architekt Polska. Projekt wnętrz hotelu w części dla gości opracowała pracownia Fox Linton z Londynu.

REKLAMA

Hotel Europejski został zbudowany w latach 1855-1878 według projektu Henryka i Leandra Marconich. Uznawany był wówczas za najbardziej luksusowy obiekt noclegowy w stolicy.

- To inwestycja, która jest swego rodzaju oddaniem splendoru jednemu z najbardziej prestiżowych hoteli Warszawy, który ożyje jak feniks - mówi Nicolas Roques, współwłaściciel i dyrektor zarządzający pracowni Sud Architekt Polska.

Od kilku lat hotel Europejski jest nieczynny, a jego remont przedłuża się. Prace na budowie rozpoczęły się latem 2013 roku. - To, co trwało bardzo długo, to przygotowanie budynku do inwestycji, w tym m.in. zaplanowanie częściowej rozbiórki, znalezienie odpowiedniego programu funkcjonalnego, partnerów, operatora i wykonawców - wyjaśnia Jocelyn Fillard, współwłaściciel pracowni, dyrektor ds. architektury, Sud Architekt Polska. - Pamiętajmy, że nie będzie to hotel cztero- czy pięciogwiazdkowy, ale tzw. 5+, co stanowi bardzo wysoki standard, unikalny na skalę Polski. Takiego standardu jeszcze w naszym kraju nie było - dodaje.

Jocelyn Fillard zwraca też uwagę, że budynek hotelu jest zabytkiem pod ścisłym nadzorem. Wiele miesięcy firmie zajęły rozmowy z konserwatorem, uzgodnienia szczegółów i zakresu modernizacji. - W chwili obecnej porozumienie zostało osiągnięte. Sprawę utrudnia także to, że budynek jest bardzo skomplikowany technicznie. Ma cztery kondygnacje podziemne, co musieliśmy ująć w projekcie konstrukcyjnym. To żmudna, wręcz koronkowa praca - dodaje.

Pracownia Sud aranżuje wnętrza w części biurowej i pracowniczej, tzw. zaplecza technicznego. Natomiast sam projekt wnętrz hotelu w części dla gości jest opracowany przez biuro Fox Linton z Londynu. - To renomowana i doświadczona pracownia, wyspecjalizowana w aranżacji pięciogwiazdkowych hoteli. O tym projekcie będzie zatem głośno nie tylko w Warszawie - zapowiada Jocelyn Fillard.

Po zakończeniu inwestycji hotel będzie działał w sieci Raffles Hotels & Resorts. Zaoferuje 101 pokoi typu "suite", spa, sale konferencyjne, restaurację. W obiekcie znajdą się także luksusowe butiki. W wyniku nadbudowy powstaną też dwie kondygnacje mieszczące biura klasy A. Wcześniej podawaliśmy, że koszt inwestycji to około 65 mln euro.

Większościowym udziałowcem hotelu Europejskiego jest Vera Michalski-Hoffmann, obywatelka Szwajcarii, która prowadzi inwestycję wraz ze spadkobiercami rodzin założycielskich hotelu - Przeździeckich i Czetwertyńskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY