REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Obcięta głowa Jana Chrzciciela - nowa rzeźba w łódzkim parku

  • Autor: Łódzkie Centrum Wydarzeń)
  • 31 maj 2017 16:45
Obcięta głowa Jana Chrzciciela - nowa rzeźba w łódzkim parku
źródło: facebook.com/LodzkieCentrumWydarzen

W parku Staromiejskim powstała piąta realizacja artystyczna w ramach projektu UNIQA Art Łódź organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Tym razem jest to rzeźba przedstawiająca obciętą głowę Jana Chrzciciela.

REKLAMA

Rzeźba została usytuowana na cokole w oczku wodnym w centralnej części parku. Rzeźba jest wykonana z żywicy epoksydowej zabarwionej pyłem węglowym. Okres ekspozycji rzeźby przewidziany jest do czasu, kiedy w oczku zostanie spuszczona woda, czyli do połowy października. Autorem rzeźby jest Szymon Ryczek - absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

- Rzeźba Szymona Ryczka jest znakomitym przykładem realizacji site-specific, czyli takiej, w której obiekt artystyczny jest ściśle związany z miejscem, w którym powstaje. W tym przypadku zarówno pod kątem formy, jak i treści rzeźba została świetnie dopasowana do historii i tożsamości miejsca, w którym znajduje się dzisiejszy park - mówi Michał Bieżyński, Łódzkie Centrum Wydarzeń, dyrektor artystyczny projektu UNIQA Art Łódź

Autorem realizacji jest Szymon Ryczek - artysta grafik, urodzony w roku 1991 w Łodzi. W latach 2011-2016 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej uzyskał pod kierunkiem profesora Dariusza Kacy. Uprawia grafikę warsztatową, w tym rzadko już dziś kultywowaną przez młodych twórców technikę gipsorytu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY