REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Obiekty Szlaku Zabytków Techniki zapraszają w wakacje

  • Autor: PAP
  • 23 cze 2017 15:43
Obiekty Szlaku Zabytków Techniki zapraszają w wakacje
fot. PTWP

Część obiektów Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego, które łącznie ściągnęły do uczestnictwa w niedawnym święcie szlaku – Industriadzie – 84 tys. osób – przygotowała specjalne oferty na wakacje; np. na weekendowe zwiedzanie ma zaprosić bytomska elektrociepłownia.

REKLAMA

Poinformowali o tym podczas czwartkowej konferencji prasowej koordynatorzy szlaku oraz święta z urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego.

Katowickie Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia zaprasza od 3 do 7 lipca dzieci w wieku 7-14 lat na edukacyjne warsztaty "Hutnicze miasto dzieci". Dzieci wybierają na nich zawody, zdobywają umiejętności, pracują i otrzymują zabawkowe pieniądze - ucząc się dysponowania czasem, gospodarowania budżetem, a także reguł pracy w zespole i odpowiedzialności za powierzone przedmioty czy zadania.

Na katowickim Nikiszowcu 24 lipca odbędzie się kolejny "Odpust u Babci Anny" - połączony z organizowanym przez lokalną społeczność popularnym jarmarkiem, na którym prócz rękodzieła można kupić regionalne produkty, posłuchać górniczej orkiestry czy pokręcić się na karuzeli. W pobliskim Szybie Wilson do 18 sierpnia trwa natomiast Art Naif Festiwal z szeregiem wydarzeń, m.in. ArtJarmarkiem (9 lipca).

Muzeum Śląskie będzie gościć m.in. uczestników półkolonii na nowo otwartej wystawie edukacyjnej "Na tropie Tomka" (z możliwym dodatkowym elementem w postaci mini spektakli o poznawaniu odległych lądów i innych kultur) czy warsztatach "Portret, autoportret, odbicie". Dla najmłodszych przeznaczone są zajęcia "Teraz budując zacznę od dymu z komina" i "Eko-twory", a dla starszych - plenery malarskie i czy wieczorne Kino Kuźnia z plenerowymi seansami filmowymi.

Z Bytomia w wakacyjne weekendy i święta kursuje przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego kolejka Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (skomunikowana w Bytomiu z wybranymi pociągami Kolei Śląskich). Z kolei prywatni właściciele zabytkowej, monumentalnej Elektrociepłowni Szombierki mają wkrótce poinformować o kolejnych możliwościach weekendowego zwiedzania tego zamkniętego w ostatnich latach obiektu (tysiąc miejsc w czasie Industriady zarezerwowano wcześniej w osiem godzin).

Mieszczący się w Chorzowie Szyb Prezydent i Kompleks Sztygarka zapraszają w lipcu na cykl plenerowych koncertów "Lauba Pełno Bluesa", a także na cykl przedstawień w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego (od 16 lipca; także w Chorzowskim Centrum Kultury).

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych przygotowało z kolei ofertę warsztatów, pokazów i doświadczeń pod hasłem "Fizycznych Fascynacji 2017". Placówka zaprasza też do udziału w obchodach Dnia Energetyka 14 sierpnia (m.in. pokazy elektryczne z wykorzystaniem oryginalnych artefaktów muzealnych), a także do nocnego zwiedzania 16 sierpnia.

Koordynatorzy Szlaku Zabytków Techniki wskazują, że część wakacyjnych wydarzeń w postindustrialnych atrakcjach regionu jest bezpłatna; za każdym razem warto jednak sprawdzić ew. zasady płatności, zapisów czy rezerwacji - bezpośrednio na internetowych stronach obiektów czy wydarzeń.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY