REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odbudują najstarszy teatr miejski w Polsce

  • Autor: UM Głogów
  • 19 lut 2016 10:03
fot. Fotolia

Właśnie ogłoszono przetarg na dokumentację głogowskiego Teatru im. Andreasa Gryphiusa, który pozostaje w ruinie od 1945 r. Odbudowany obiekt ma jak najbardziej przypominać pierwowzór.

REKLAMA

Głogowski teatr jest najstarszym teatrem miejskim w Polsce. Jak informuje oficjalny portal miejski Głogowa, specyfikacja odbudowy została uzgodniona z Konserwatorem Zabytków. Obiekt ma jak najwierniej przypominać stan zabytku sprzed II wojny światowej - informuje oficjalny portal miejski Głogowa.

Jak mówił podczas konferencji prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, będzie to nadal obiekt teatralny, a jako pierwsza zostanie odbudowana część historyczna. - Odbudowa istniejącej do dziś części zabytku ma kosztować około 20 milionów złotych. Zainteresowanie przetargiem już jest, firmy projektowe z całej Polski składają zapytania związane z dokumentacją. Zależy nam, by projektant miał doświadczenie w pracy z zabytkami przeznaczonymi pod obiekty kulturalne, projektowaniem scen teatralnych czy nagłośnieniem i akustyką – mówił Rokaszewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY