REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries z MVRDV

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 kwi 2015 12:54
Odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries z MVRDV
fot. Fundacja Stefana Kuryłowicza
Odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries z MVRDV
Odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries z MVRDV
Odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries z MVRDV
Odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries z MVRDV

26 marca br., w warszawskim Wola Center odbył się wykład Nathalie de Vries zorganizowany przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Oprócz wykładu zaprezentowano dwa programy wspierające pracę młodych architektów – Stypendium Praktyka oraz Konkursu Teoria.

REKLAMA

Spotkanie z Nathalie de Vries było okazją do inspirującego przeglądu trendów współczesnej architektury. Wykład zatytułowany „Od wizji do projektu” stworzył możliwości zapoznania się z aktualnymi projektami realizowanymi przez jedną z najbardziej znanych pracowni na świecie. MVRDV od lat kształtuje przestrzeń publiczną największych miast. To właśnie architektura miast była jednym z głównych tematów wystąpienia holenderskiej projektantki.

Wydarzenie odbyło się w ramach corocznych spotkań organizowanych przez Fundację
im. Stefana Kuryłowicza. Była to też okazja do prezentacji nowych programów Fundacji realizowanych w dwóch kategoriach – praktycznej i teoretycznej.

Stypendium Praktyka to trwający sześć miesięcy program dla młodych architektów. W ramach niego, wybrany w drodze rekrutacji, projektant lub zespół otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne, aby rozwinąć swoje pomysły na ulepszenie wybranej przestrzeni publicznej miasta. Tematem tegorocznej edycji jest Warszawa. Powstały w ramach stypendium projekt zakończy się publiczną prezentacją. Fundusz wynosi grantu ponad 20 tys. złotych.

Kolejnym punktem była prezentacja pracy laureatów II edycji Konkursu Teoria, Bartłomieja Cybuli i Macieja Żołnierczuka, pt. ”Język kultury szklanej architektury” („Cultural Language of Glass Architecture”). Zaraz po niej nastąpiło ogłoszenie kolejnej, III edycji Konkursu. Od dwóch lat najambitniejsi autorzy tekstów poświęconych relacjom architektury i kultury rywalizują o sfinansowanie wydania dwujęzycznej publikacji książkowej będącej nagrodą w Konkursie. Elektroniczne wersje prac konkursowych dostępne są na stronie internetowej fundacji. W tym roku również można nadsyłać swoje teksty. Poza dwujęzyczną publikacją, na laureata czeka nagroda w wysokości 3 500 złotych. Do obu programów można aplikować do 30 czerwca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY