REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Olgierd Jagiełło: Browary przywrócą życie tej części Warszawy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 cze 2017 09:17
Olgierd Jagiełło: Browary przywrócą życie tej części Warszawy
Olgierd Jagiełło i Nicklas Lindberg

W Warszawie oficjalnie ruszyła budowa Browarów Warszawskich. W czasie wmurowania kamienia węgielnego Olgierd Jagiełło z pracowni JEMS Architekci mówił o roli inwestycji dla najbliższego otoczenia.

REKLAMA

- To koncepcja, która przywróci kwartał Warszawie i warszawiakom. W poszanowaniu dla historii, dążąc do przywrócenia naturalnej ciągłości rozwoju miasta, przez lata w tym miejscu przerwanej, nasz projekt tworzy ramy dla nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego środowiska i odpowiada na zróżnicowane, ludzkie potrzeby - mówił Olgierd Jagiełło, współzałożyciel i wspólnik w firmie JEMS Architekci, która zaprojektowała Browary Warszawskie.

Browary Warszawskie to harmonijnie zaprojektowana, śródmiejska przestrzeń, w której obok współczesnych budynków mieszkalnych i biurowych, nowe życie zyskają zabytkowe zabudowania symbolu przedsiębiorczości z przełomu XIX i XX wieku.

Echo Investment planuje również renowację budynków warzelni i laboratorium oraz dużego fragmentu zabytkowych piwnic. Historyczne zabudowania zyskają też współczesne otoczenie - pięć nowych budynków mieszkalnych i trzy biurowe. Całość założenia harmonijnie połączą, a jednocześnie otworzą na miasto, elementy takie jak miejski ogród, ogólnodostępne place miejskie i uliczki, wokół których powstaną restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe.

Pierwszy z budynków mieszkalnych, położony najbliżej skrzyżowania Wroniej i Chłodnej, osiągnął już poziom „zero” i zaczyna piąć się w górę. Spółka Echo Investment otrzymała już pozwolenie na budowę 11-kondygnacyjnego biurowca położonego przy skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Wroniej – w budynku znajdzie się 13 tys. mkw. biur oraz 1,1 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Jego budowa rozpocznie się w lipcu br. Będzie nosił nazwę „Biura przy Bramie” – nawiązując do zaprojektowanego tuż obok placu miejskiego Brama Browarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY