REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oryginalne wejście powstaje przy galerii Zielone Arkady

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 30 cze 2015 11:20
Oryginalne wejście powstaje przy galerii Zielone Arkady
Galeria handlowa Zielone Arkady, fot. ECE Projektmanagement
Oryginalne wejście powstaje przy galerii Zielone Arkady
Oryginalne wejście powstaje przy galerii Zielone Arkady

Galeria Zielone Arkady w Bydgoszczy będzie największym obiektem handlowo-usługowym w województwie kujawsko-pomorskim. Autorem projektu architektonicznego jest deweloper - ECE Projektmanagement oraz firma Stabil z Katowic.

REKLAMA

W galerii Zielone Arkady trwają prace przy elewacji i wejściach. Z „kryształu” od strony zachodniej będzie można podziwiać panoramę centrum miasta.

Najbardziej wyróżniającą się cechą architektoniczną będzie zachodnie wejście do Zielonych Arkad w formie „kryształu” z dużą ilością przeszkleń. Betonowa konstrukcja zostanie jeszcze obłożona aluminiowymi panelami - informuje bydgoski portal miejski.

Wejście dla klientów będzie od tej strony przez hol o wysokości prawie 30 metrów. Z tej części obiektu, w której lokalizowane mają być punkty gastronomiczne, roztaczać ma się dobry widok na centrum Bydgoszczy.

Jak podaje bydgoski magistrat, od strony ul. Wojska Polskiego strefa wejściowa będzie miała formę westybulu (przedsionka) obłożonego panelami imitującymi drewno. Wewnętrzne atrium przy południowym wejściu wyglądem ma przypominać teatr z lożami na trzech poziomach umieszczonymi wokół znajdującej się na pierwszym piętrze dużej przestrzeni przeznaczonej do organizowania imprez. W atrium na suficie zawisnąć ma rzeźba świetlna składająca się z tysiąca lamp.

Galeria Zielone Arkady powstaje na terenie o powierzchni 11,5 hektara. Powierzchnia handlowa ma wynieść aż 103 tys. mkw. Częścią galerii jest 6-kondygnacyjny parking budowany od strony skarpy, który pomieścić ma aż 1200 pojazdów.Termin zakończenia prac inwestor przewiduje na jesienią bieżącego roku. Wykonawca prac jest firma Strabag.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY