REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ostatnie dni biurowca Cuprum. Na jego miejsce projekt od Medusa Group

  • Autor: Propertydesign.pl / wroclaw.pl
  • 15 kwi 2015 10:45
Ostatnie dni biurowca Cuprum. Na jego miejsce projekt od Medusa Group
fot. Cuprum Square, wizualizacja

Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze do wyburzenia biurowca Cuprum we Wrocławiu. Na jego miejscu powstanie kompleks biurowo-usługowy Cuprum Square zaprojektowany przez pracownię Medusa Group. Pod względem architektonicznym projekt ma stanowić elegancką kompozycję gmachów, wchodzących w skład zespołu biurowego, w pełni komponującą się z zabudową w centrum miasta.

REKLAMA

Cuprum Square będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich, to prace przygotowawcze, w tym najbardziej widoczne prace rozbiórkowe obecnego budynku Cuprum, które ruszyły w kwietniu i potrwają do lipca br. Na etapie tym przygotowana zostanie ostateczna koncepcja architektoniczna, przeprowadzone wszystkie niezbędne działania zmierzające do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Natomiast termin rozpoczęcia II etapu, czyli budowy obiektu, będzie uzależniony od daty uzyskania odpowiednich pozwoleń budowalnych. Zakładany czas budowy to niespełna dwa lata, a oddanie budynków do użytkowania planowane jest w drugiej połowie 2017 r. lub w pierwszej połowie 2018 r.

Jak informuje portal miejski wroclaw.pl, obecnie trwa ogradzanie i zabezpieczanie terenu, na którym stoi budynek. Pod koniec kwietnia rozpoczną się prace rozbiórkowe, a biurowiec Cuprum całkowicie zniknie z powierzchni ziemi już w lipcu tego roku.

Projekt realizowany będzie w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI. - Tereny, na których realizowany będzie projekt Cuprum Square, charakteryzują się świetną lokalizacją w centrum Wrocławia i już kilka lat temu rozpoczęły się analizy możliwości najlepszego wykorzystania tak interesujących nieruchomości. Aktualnie poprzez fundusz KGHM IV FIZAN realizujemy projekt, dzięki któremu powstanie nowoczesne centrum biurowo-usługowe, które stanie się nie tylko flagową inwestycją w ramach naszego funduszu, ale i ważnym punktem biznesowym na mapie Wrocławia – mówi Łukasz Chojnacki, prezes zarządu KGHM TFI SA.

W ramach projektu powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: Budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. mkw. oraz budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. mkw. Budynki będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, pełniących funkcję biurowo-usługową. W jednym z budynków zaprojektowano obszerną powierzchnię, która będzie docelowo pełniła funkcję konferencyjną. Pod całością zaplanowany został również  parking podziemny skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi. Projekt koncepcyjny został opracowany przez biuro architektoniczne Medusa Group.

Docelowo kompleks biurowo-usługowy Cuprum Square ma stanowić nowoczesne i funkcjonalne centrum, oferujące elastyczne przestrzenie do komfortowej pracy biurowej. Projekt opracowano z uwzględnieniem wytycznych do certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) dla obu budynków na poziomie Gold. Oznacza to, że budynki będą również przyjazne dla środowiska, m.in. poprzez niskie zużycie energii, niską emisję do atmosfery, czy zastosowanie na etapie budowy ekologicznych materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY