REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oto Concordia Hub - wrocławskie dziecko Pro Design

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2017 11:51
Oto Concordia Hub - wrocławskie dziecko Pro Design
Fot. materiały prasowe
Oto Concordia Hub - wrocławskie dziecko Pro Design
Oto Concordia Hub - wrocławskie dziecko Pro Design
Oto Concordia Hub - wrocławskie dziecko Pro Design

Pro Design spółka zarządzająca Concordią Design - centrum designu w Poznaniu wygrała w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Wrocławia na rewitalizację kamienicy Wyspa Słodowa 7. Zgodnie z przedstawioną koncepcją Concordia Hub będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz otwartym konceptem gastronomicznym z różnorodnymi małymi lokalami na parterze budynku.

REKLAMA

Treścią przetargu było oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu na okres 99 lat wraz ze sprzedażą znajdującego się na nim budynku, którego cena wywoławcza została określona na 6, 7 mln zł. Planując program działań we Wrocławiu, Pro Design wykorzysta swoje doświadczenie z prowadzenia Concordii Design – centrum designu w Poznaniu, ale nie chodzi o przeniesienie modelu funkcjonowania poznańskiego centrum na działanie Wyspy Słodowej. Zaproponowany profil działania uwzględnia wyjątkowe umiejscowienie Wyspy Słodowej 7 i jej znaczenie dla mieszkańców oraz założenia strategii Miasta Wrocławia. Concordia Hub będzie prowadziła działania prospołeczne, partycypacyjne oraz integracyjne o otwartym charakterze wpisując się w hasło „Wrocław. Miasto spotkań”. Zbuduje program działań kulturalnych i wystawienniczych w oparciu i we współpracy z działającymi w mieście festiwalami i stowarzyszeniami. Otwarcie Concordii Hub planowane jest na początek 2020 roku.

- Jestem ogromnie szczęśliwa, że to nasza propozycja dla Wyspy Słodowej wygrała w przetargu i  wierzę, że uda się nam stworzyć demokratyczne miejsce, które stanie się przestrzenią integrującą ze sobą różne środowiska mieszkańców. Model funkcjonowania Concordii Hub jest efektem dyskusji, warsztatów i spotkań z wrocławianami oraz zewnętrznymi ekspertami. Zanim złożyliśmy swoją propozycję, staraliśmy się dobrze poznać specyfikę tego miejsca i bardzo zależy nam na współpracy z różnymi osobami i instytucjami, które najlepiej czują to miasto. Liczę bardzo na to, że znajdziemy wiele otwartych na nowe działanie osób, które będą wspólnie z nami chciały tworzyć to wyjątkowe miejsce. Jako inwestor pokazaliśmy jakie wartości są dla nas ważne. Zarówno poznańska Concordia Design, jak i Bałtyk z Przystanią dowodzą, że najbardziej liczą się dla nas ludzie, mądre projektowanie działalności jak i samego otoczenia. Zależy nam też na świadomej społecznie architekturze, by zrewitalizować ten wyjątkowy budynek i nadać mu nowego ducha - mówi Ewa Voelkel-Krokowicz - prezes Pro Design, inicjatorka i właścicielka Concordii Design - centrum designu w Poznaniu.

Jakie działania proponuje Pro Design dla Wyspy Słodowej 7?

•  Działania integrujące mieszkańców dzielnicy Nadodrze i otwarte dla mieszkańców Wrocławia. Stworzenie otwartej przestrzeni do prezentacji aktywności lokalnych grup i artystów, festiwali, inicjatyw kulturalnych, które działają w mieście. Służyć temu będzie otwarta sala z osobnym wejściem do budynku zlokalizowana na I piętrze. Wykorzystując ogromny potencjał plenerowy Wyspy Słodowej będą tu mogły odbywać się koncerty, spotkania, pokazy filmowe, zajęcia dla dzieci, imprezy kulinarne i targowe.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY