REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oto dzieło APA Wojciechowski i Belotto Design. EC Powiśle stworzy nową jakość w handlu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 maj 2017 14:35
Oto dzieło APA Wojciechowski i Belotto Design. EC Powiśle stworzy nową jakość w handlu
EC Powiśle
Oto dzieło APA Wojciechowski i Belotto Design. EC Powiśle stworzy nową jakość w handlu
Oto dzieło APA Wojciechowski i Belotto Design. EC Powiśle stworzy nową jakość w handlu
Oto dzieło APA Wojciechowski i Belotto Design. EC Powiśle stworzy nową jakość w handlu

Architekci z APA Wojciechowski, wspierani przez studio Belotto Design, przygotowali projekt EC Powiśle. 25 maja oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

REKLAMA

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa, liderów polskiego rynku nieruchomości oraz potencjalnych najemców najlepszych europejskich i światowych marek. Zlokalizowany na warszawskim Powiślu projekt, obejmuje rewitalizacje zabytkowej elektrowni, utworzenie trzech nowych budynków biurowych klasy A, luksusowych apartamentów i butikowego hotelu o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

Nowy, wielofunkcyjny projekt pozwala spojrzeć na ofertę handlową od innej strony. Elektrownia Powiśle obejmie ponad 40 nowych koncepcji rekreacyjnych, w tym restauracje, bary, kawiarnie i koncepty kulinarne. W głównej hali starej elektrowni znajdzie się przestrzeń kulinarna stworzona przez 20 operatorów serwujących kuchnie z różnych stron świata. Restauracje, kawiarnie i bary będą obejmowały także dwa, przylegające do historycznego obiektu place, gdzie codziennie odbywać się będą koncerty, animacje, wydarzenia kulturalne i sportowe. W planach jest także kino letnie i przestrzeń wystawiennicza dla lokalnych galerii.

W sercu Powiśla, w murach surowej i przemysłowej elektrowni i przy najbogatszej ofercie kulinarnej w Warszawie, swoje miejsce znajdą także najlepsze polskie i międzynarodowe butiki, concept i pop-up story. Elektrownia Powiśle daleka będzie od klimatu centrum handlowego. Bardziej przypominać będzie klimatem europejskie „high street” gdzie zakupy odbywają się niespiesznie i stanowią formę rekreacji. Łącznie w nowym projekcie znajdzie się ponad 10 tys. mkw. powierzchni handlowej. Uzupełni ją przestrzeń biurowa - 3 budynki klasy A o łącznej powierzchni 23 tys. mkw, hotel butikowy i apartamenty na wynajem.

Elektrownia Powiśle, usytuowana jest w pobliżu biznesowego centrum Warszawy, oraz drugiej linii metra, co czyni z niej jeden z najlepiej skomunikowanych punktów w mieście. Projekt znajduje się dwie stacje metra od centrum miasta, w najbardziej zielonej części Śródmieścia, do którego przynależą liczne parki, skwery, ścieżki rowerowe, muzea, modne bary i kawiarnie. Położona jest również na terenie najbardziej popularnej linii turystycznej w Warszawie. Sąsiaduje z Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Chopina i nowo otwartym MSN. Krótki spacer dzieli ją ul. Nowy Świat i Warszawskiej starówki. Projekt ma szansę przyciągnąć liczną grupę studentów. Znajdujący się nieopodal BUW, przyciąga ich ponad milion.

Deweloper zapewnia, że rewitalizacja historycznego obiektu będzie jedną z najbardziej innowacyjnych i najbardziej interesujących w Europie. W samym sercu Powiśla powstanie kolejna turystyczna destynacja stolicy.

- Oprócz budynków, stworzymy trzy piazze - miejsca gdzie regularnie odbywać się będą imprezy: koncerty, pokazy artystyczne, animacje i wystawy itp. Wierzę, że to miejsce już wkrótce stanie się najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu i nowym, rekreacyjnym sercem Warszawy - mówi Brian Patterson – właściciel i Managing Director, White Star Real Estate.
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY