REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oto najlepszy projekt wielofunkcyjny świata

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 gru 2016 09:00
Oto najlepszy projekt wielofunkcyjny świata
Malmö Live, fot. Skanska Sverige

Projekt Malmö Live zlokalizowany w Szwecji został uznany podczas World Architecture Awards za najlepszą inwestycję wielofunkcyjną 2016 roku. Inwestycję zaprojektowało Schmidt Hammer Lassen Architects.

REKLAMA

Budynek dysponuje łącznie 54 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Znajduje się na niej m.in. sala koncertowa, zaplecze kongresowe oraz kompleks hotelowy.

Projekt to wspólna inwestycja firmy Skanska oraz lokalnych władz. Położony jest w rejonie Universitetsholmen. Budynek ma na celu nie tylko przyciągnąć do miasta turystów, ale również zapewnić im bogatą ofertę kulturalną.

Jak tłumaczą architekci, ich celem było uwypuklenie wielofunkcyjności kompleksu poprzez... zakręcone strefy. Wysokość części kompleksu odpowiada zabudowie miasta, od strony której się znajdują. Same fasady zostały zaprojektowane z dbałością o wszelkie detale.

Budynek wpisuje się również w nowe trendy, jeśli chodzi o otwarcie projektów komercyjnych. Chodzi tu o powszechny dostęp okolicznych mieszkańców. Na parterze znajdują się restauracje i kawiarnie, a także place dostępne dla każdego chętnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY