REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Otwarcie Centrum Historii Zajezdnia przesunięte na wrzesień

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 sie 2016 10:36
Otwarcie Centrum Historii Zajezdnia przesunięte na wrzesień
Centrum Historii Zajezdnia

Zaplanowane na koniec sierpnia otwarcie wrocławskiego Centrum Historii Zajezdnia nie odbędzie się zgodnie z planem. Nowa placówka na mapie kulturalnej Wrocławia ma być otwarta 16 września.

REKLAMA

Pierwotnie otwarcie Centrum było zaplanowane na 28 sierpnia. Jak donoszą lokalne media, oraz co potwierdza rzecznik Ośrodka Pamięć i Przyszłość, jest to jednak termin nieaktualny. Otwarcie Centrum Historii Zajezdnia planowane jest teraz na 16 września i ma być to termin ostateczny. Zarządzający placówką poślizg tłumaczą chęcią perfekcyjnego przygotowania zarówno ekspozycji jak i obiektu.

Centrum Historii Zajezdnia powstaje we Wrocławiu w historycznej zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej. Na działalność nowo powstającej placówki złożą się wystawy czasowe i stała ekspozycja, ale też zajęcia dla młodzieży. 

Symbolem centrum w zajezdni ma być zabytkowy autobus Jelcz 043 zwany „Ogórkiem”.  W muzeum będą ekspozycje, przedstawiające historię przesiedlenia ludności z Kresów, ale też dotyczące, między innymi, Pomarańczowej Alternatywy oraz wydarzeń związanych z wrocławską Solidarnością. Wykonawcą jest Inter-System. Za projekt centrum odpowiada Pracownia Projektowa Maćków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY