REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 maj 2014 10:20
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
fot. Park Hotel Diament w Zabrzu
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą
Otwarcie Park Hotelu Diament z wielką pompą

23 maja oficjalnie otwarty został pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Zabrzu i najnowszy tej klasy obiekt w województwie śląskim. Wśród honorowych gości znaleźli się prof. Jerzy Buzek i prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. Projekt architektoniczny hotelu wykonało studio BB Architekci we współpracy z arch. Martą Wolniak. Za projekt konstrukcji odpowiada Budus Projekt.

REKLAMA

Park Hotel Diament w Zabrzu to dziewiąty obiekt polskiej spółki Hotele Diament S.A. Kompleks jest dobrze zlokalizowany i jak ocenia prezes zarządu spółki Rafał Bakalarski, stanowić będzie uzupełnienie śląskiej bazy hotelowej.

Czterogwiazdkowy obiekt powstał w Zabrzu przy ulicy ul. 3 Maja, w pobliżu dwóch parków zieleni i jednej z największych atrakcji turystycznych Śląska - Kopalni Węgla Kamiennego GUIDO, jednocześnie 15 minut drogi autostradą A4 od stolicy regionu, Katowic. Pomyślany został jako centrum hotelowo-konferencyjno-gastronomiczne i jak podkreśla Rafał Bakalarski, ze względu na dogodne położenie oraz atrakcyjne ceny, kompleks przyciągnąć ma zarówno klientów biznesowych, jak i turystów odwiedzających region.

- Obecny czas sprzyja uruchamianiu nowych inwestycji hotelowych. Tendencja wzrostowa utrzymuje się. Ponadto silnie rozwiniętą na Śląsku turystykę biznesową ma w perspektywie kolejnych sezonów i planowanych w regionie imprez, dogonić turystyka poznawcza i rekreacyjna. Stąd decyzja o otwarciu czterogwiazdkowego Park Hotelu Diament w Zabrzu. Zainteresowanie nowym obiektem już jest bardzo duże, co potwierdza wysoka liczba dokonanych rezerwacji - mówi Rafał Bakalarski.

- Zabrze to miasto z ogromnym potencjałem, które prężnie się rozwija, a co najważniejsze, dzięki takim inwestycjom zmienia także swój charakter. Dziś nie potrzeba bystrego oka, żeby zobaczyć, jak wielkie możliwości dajemy inwestorom. Kluczowa lokalizacja w regionie oraz znakomita infrastruktura dojazdowa sprawiają, że firmy chętnie lokują u nas swoje biznesy - podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Zaletą zabrzańskiego Park Hotelu Diament ma być właśnie jego lokalizacja - w centrum regionu, choć z dala od zgiełku. - To, co z pewnością wyróżnia ten hotel to jego otoczenie. Dwa malownicze, pełne zieleni parki w bezpośrednim sąsiedztwie sprawiają, że odpoczywa się tu bez porównania inaczej niż w pozostałych obiektach w okolicy - wskazuje Rafał Bakalarski. Ponadto położenie w pobliżu kluczowych tras na południu kraju - skrzyżowania autostrad A4 i A1 oraz Drogowej Trasy Średnicowej, umożliwiają gościom wygodne poruszanie się niemal po całym województwie, w tym swobodne dotarcie do centrum Katowic czy Gliwic - w niecałe 15 minut, a to spory atut. 30 km dzieli hotel od lotniska Katowice - Pyrzowice, 85 km od lotniska Kraków - Balice.

Do dyspozycji gości nowego hotelu oddano 74 klimatyzowane pokoje jedno- i dwuosobowe oraz przestronne apartamenty. Wraz z drugim, przyległym obiektem tej samej sieci, kompleks oferować będzie łącznie 130 pokoi w standardzie cztero- i trzygwiazdkowym. Ponadto trzy sale restauracyjne, w tym jedną wyposażoną w "płonące" stoły Teppanyaki do gotowania na oczach gości, nową salę bankietową mieszczącą nawet 500 osób, bary, centrum fitness oraz jedenaście sal konferencyjnych z zapleczem cateringowym.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY