REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pałac Ballestremów znów zachwyca. Będą biura i restauracja

  • Autor: UM Wrocławia
  • 22 sty 2016 12:59
Pałac Ballestremów znów zachwyca. Będą biura i restauracja
Pałac Ballestremów, fot. UM Wrocław

Pałac Ballestremów przy ulicy Włodkowica 4, jeden z najcenniejszych obiektów dzielnicy Czterech Wyznań, odzyskał blask. To architektoniczna perełka Wrocławia. Znajdą się tam biura i restauracje.

REKLAMA

Pałac wybudowano pod koniec XIX-wieku na zlecenie przewodniczącego Reichstagu – Franza Xavera von Ballestrema. Zaprojektował go Albert Grau. Po II wojnie budynek zajmował Urząd Bezpieczeństwa, potem podzielono go na mieszkania. Przez dziesięciolecia nieremontowany gmach niszczał. W 2012 r. miasto sprzedało obiekt o powierzchni 1,5 tys. mkw., a firma LOOK Finansowanie Inwestycji Łukasiewicz i Wspólnicy zleciła przygotowanie planu remontu i rozbudowy architektom z Maćków Pracownia Projektowa. Prace trwały kilkanaście miesięcy. Podczas remontu starano się zachować jak najwięcej elementów oryginalnych wnętrz - informuje oficjalny portal miejski Wrocławia.

Dwie kondygnacje zostaną zajęte przez kameralne biura i kancelarie adwokackie. Na parterze zaplanowano restaurację, do której wejście jest wprost z ulicy Włodkowica. Do dyspozycji jest 260 mkw. i 150-metrowy taras z wyjściem do ogrodu - podaje portal miejski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY