REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pałac Szaniawskich przy Miodowej będzie hotelem?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2015 10:01
Pałac Szaniawskich przy Miodowej będzie hotelem?
Pałac Szaniawskich, fot. Budizol

Budizol kupił Pałac Szaniawskich przy ul. Miodowej 8 w Warszawie. Są plany przekształcenia zabytkowego budynku w nowoczesny obiekt komercyjny, najprawdopodobniej hotelowy.

REKLAMA

W październiku 2014 r. stołeczny ratusz po raz drugi wystawił na sprzedaż zabytkowy, klasycystyczny Pałac Szaniawskich przy ul. Miodowej w Warszawie. Cena wywoławcza wynosiła 21 mln zł. Pałac zakupiła firma Budizol.

Działka przy Miodowej 8 prezentowana była za pierwszym razem na targach w Cannes w 2013 roku. Później drugi przetarg ogłoszono jesienią 2014 r. Dziś wiadomo, że właścicielem został Budizol. Jednak ostatni przetarg dotyczył oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat.

Według ustaleń przetargowych nowy nabywca nieruchomości powinien przeprowadzić prace konserwatorskie oraz remont budynku w ciągu 4 lat od podpisania umowy notarialnej. Wszystkie plany remontowe nowego nabywcy będą musiały być szczegółowo konsultowane ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków.

Pałac Szaniawskich sąsiaduje z Pałacem Branickich – również zakupionym przez Budizol. Obie zabytkowe nieruchomości mogą więc zostać połączone.

Pałac Szaniawskich to nieruchomość, która wybudowana została w pierwszej połowie XVIII wieku, a następnie przebudowana w 1782 roku według projektu Stanisława Zawadzkiego. W czasie II wojny światowej Pałac został doszczętnie zniszczony, a po wojnie odbudowany w stylu klasycystycznym. Budynek posiada 2 kondygnacje nadziemne oraz poddasze, pod dziedzińcem obiektu znajduje się garaż podziemny. Budynek wraz z gruntem w granicach jego fundamentowania, wpisany jest do rejestru zabytków prowadzonego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY