REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pałacyk Konopackiego na Pradze będzie dobrze zabezpieczony

  • Autor: zabytki.um.warszawa.pl
  • 10 gru 2015 12:24
Pałacyk Konopackiego na Pradze będzie dobrze zabezpieczony
fot. Fotolia

Dziewiętnastowieczny pałacyk Konopackiego na warszawskiej Pradze potrzebował działań wstrzymujących destrukcję budynku. Na murach budynku pojawił się niebezpieczny grzyb.

REKLAMA

Pałacyk Konopackiego zlokalizowany jest przy ul. Środkowej na Pradze Północ. W budynku rozpoczęto prace związane z jego ochroną, ponieważ ściany są w złym stanie - zostały zaatakowane przez grzyby. Jak informuje stołeczny konserwator zabytków, w pałacyku założono nowe stropy niepalne, odporne na występujące w środku gatunki grzyba.

Górna kondygnacja pałacyku jest zniszczona - budynek nie ma dachu, ale jak zapowiedział konserwator zabytków jego obudowa ma się rozpocząć przed końcem bieżącego roku. Potrzebna jest też wymiana zniszczonych stropów i izolacja fundamentów. Poprzednie stropy uległy całkowitej degradacji wskutek działania jednego z najgorszych gatunków grzyba – stroczka.

Obecnie trwają prace ratunkowe tego zabytkowego budynku. Istniejącą stolarkę okienną, drzwiową oraz elementy schodów zabezpieczono – do przyszłych prac konserwatorskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY