REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Panele na wieżowcu? To może zadziałać

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 paź 2016 09:00
Panele na wieżowcu? To może zadziałać
Q22

Deweloper Q22 w Warszawie zastosował rozwiązanie, które nie jest zbyt często spotykane w wieżowcach. To panele fotowoltaiczne, które mają wspomóc systemy budynku.

REKLAMA

- W Q22 zdecydowaliśmy się na wykorzystanie wielu nowoczesnych w tym m.in. paneli fotowoltaicznych - odnawialnych źródeł energii zainstalowanych w pochyłej szklanej ścianie - mówi Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

Ogniwa nie tylko produkują energię wykorzystywaną przez systemy budynków, ale również umożliwiają doświetlenie pomieszczeń i utrzymanie komfortu cieplnego wewnątrz konstrukcji.

Echo postawiło także na inne, energooszczędne rozwiązania. - W budynku zastosowaliśmy również najnowszej rozwiązania ekologiczne takie jak ograniczenie zużycia wody dzięki oszczędnej armaturze oraz zabezpieczenie przed jej wyciekami dzięki rozbudowanym systemom detekcji. Całość uzupełnia energooszczędny system wind typu TWIN, który do tej pory nie był montowany w tej części Europy. Są również prawdziwe nowości oczekiwane przez najemców - odpowiednia liczba stojaków rowerowych, szatnie, prysznice i suszarnie dla rowerzystów – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY