REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Avenue wychodzi z ziemi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 mar 2017 09:37
Park Avenue wychodzi z ziemi
Park Avenue

Budynek biurowy Park Avenue, który zostanie oddany do użytku w połowie 2018 roku, powstaje w samym centrum Warszawy. Obecnie budynek zaczyna wyrastać ponad poziom gruntu.

REKLAMA

Za wyjątkowy projekt architektoniczny, który oddaje wielkomiejski charakter okolicy i tworzy pierzeję ulicy Wspólnej, odpowiada renomowana pracownia JSK Architekci.

Park Avenue to budynek oferujący 14 tysięcy mkw. powierzchni biurowej oraz częściowo handlowo-usługowej, skoncentrowanej na poziomie parteru. Projekt architektoniczny zakłada swobodną aranżację biur, tak aby spełnić oczekiwania najemców poszukujących mniejszego metrażu, ponieważ proponowane moduły biurowych rozpoczynają się już od 200 mkw.

Projekt budynku wykorzystuje w najbardziej efektywny sposób rozmiar i kształt działki, a łącząc się z boczną ścianą hotelu Hampton by Hilton tworzy pierzeję ulicy Wspólnej i uzupełnia miejski krajobraz okolicy. Budynek zaprojektowano na planie litery „L” tworząc narożnik, którego wnętrze skierowane ku dziedzińcowi sąsiadującego od północy wieżowca i współtworzy dostępną dla pieszych przestrzeń publiczną.

Bryła budynku posiada ostry geometryczny kształt i składa się z dwóch zróżnicowanych wysokościowo wzajemnie prostopadłych skrzydeł – niższego, 7-kondygnacyjnego z nadwieszeniem od strony ul. Wspólnej oraz wyższego, 15-kondygnacyjnego z wysuniętą częścią po stronie zachodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY