REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park dawnego Dworu Migowo w Gdańsku wypięknieje

  • Autor: gdansk.pl
  • 09 lut 2016 09:58
Park dawnego Dworu Migowo w Gdańsku wypięknieje
Tak mógłby wyglądać park z przypominającym dawny tutejszy dwór budynkiem restauracyjnym. Koncepcję przygotowała pracownia Domus Studio Projektowe s.c. / fot. gdansk.pl
Park dawnego Dworu Migowo w Gdańsku wypięknieje

Właściciel działki u zbiegu ulic Bulońskiej i Myśliwskiej na Pieckach-Migowie w Gdańsku zamierza odtworzyć założenia układu parkowego z XVIII wieku.

REKLAMA

Parki Migowski i Oliwski to jedyne zachowane w Gdańsku parki barokowe. Mieszkańców Piecek-Migowa od lat interesuje odnowienie Parku Migowskiego, zwłaszcza że od dawna niszczeje na ich oczach.

Firma Inpro, która jest obecnie właścicielem działki o powierzchni 2,2 hektara, planuje postawić w tym miejscu dwukondygnacyjny budynek usługowy z restauracją na parterze. Na obszarze 1,4 ha urządzony zostanie park. Deweloper planuje tam także budowę mieszkań.

Koncepcję zagospodarowania parku przygotowała pracownia Domus Studio Projektowe.

W zamyśle inwestora w parterze obiektu usługowego mogłaby zaistnieć restauracja w stylu międzywojennym.

Jednak warunkiem doprowadzenia całego miejsca do dawnej świetności, jest to, że po zakończeniu inwestycji miasto musiałoby przejąć i pielęgnować park. Oficjalny portal miejski gdansk.pl informuje, że władze Gdańska są otwarte nataką propozycję.

Inwestycja mogłaby się rozpocząć wiosną 2017 r. Jej realizacja potrwa około 2-2,5 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY