REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park handlowy Stop.Shop. w Świnoujściu urzeka oryginalną architekturą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lis 2015 12:45
Park handlowy Stop.Shop. w Świnoujściu urzeka oryginalną architekturą
Stop.Shop. w Świnoujściu

Inwestycja Immofinanz wyróżnia się konstrukcją architektoniczną – powstaje we wpisanym do rejestru zabytków, budynku dawnej miejskiej rzeźni i masarni. Za koncepcję odpowiada pracownia Litoborski + Marciniak.

REKLAMA

Budynek, w którym powstanie Stop.Shop. w Świnoujściu będzie wyróżniał się niekonwencjonalną oraz oryginalną architekturą. Zabytkowa rzeźnia z 1890 roku, bo właśnie w niej otwarty zostanie park handlowy, to obiekt, który zapisał się na kartach historii miasta. Niestety w ostatnich latach zupełnie zapomniany, stracił swoje dawne oblicze.

- Nasz projekt w Świnoujściu to piąty park handlowy, który otworzymy w Polsce. Realizacja ta stanowi niewątpliwie kolejny krok w dalszym rozwoju Immofinanz w sektorze handlowym na tym rynku. Cieszy nas postęp prac budowlanych i już zaczynamy myśleć o wiosennym otwarciu – skomentował Jacek Wesołowski, Country Manager Development Poland, Immofinanz.

Stop.Shop. w Świnoujściu będzie posiadał łączną powierzchnię najmu na poziomie ponad 3,6 tys. mkw. i zlokalizowany będzie przy ul. Kościuszki 15, w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketu Kaufland. Swoim zasięgiem obejmie on ponad 70 tys. mieszkańców (przy założeniu około 30 minut czasu jazdy).

Prace budowlane przy Stop.Shop. Świnoujście są prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dotychczas wykonanych zostało 60 proc. planowanych prac. Zakończono główne elementy konstrukcyjne a obecnie trwa zamykanie bryły budynku. Ponadto prace związane z odnową elewacji starej rzeźni oraz wieży są na ukończeniu. Otwarcie parku handlowego planowane jest na wiosnę 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY