REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park kieszonkowy na łódzkim Polesiu czeka na otwarcie

  • Autor: UM Łódź
  • 30 maj 2017 12:02
Park kieszonkowy na łódzkim Polesiu czeka na otwarcie
fot. Pixabay

Z początkiem czerwca zakończą się prace przy budowie parku kieszonkowego na ul. Legionów 65 w Łodzi. Dla mieszkańców zielonego Polesia przygotowano pierwsze w Łodzi miejskie leżaki drewniane, zamontowano hamaki i huśtawkę wahadłową.

REKLAMA

- Mieszkańcy chcieli park pełen słońca i na tym się skupiliśmy. Pracowaliśmy intensywnie i kończymy pracę w przyszłym tygodniu bo chcemy, by można było korzystać z tego miejsca latem - mówi Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ.

"Kieszonkę" o powierzchni ok. 1000 mkw wyposażono w trejaż, który obrosną rośliny, tworząc miejsce zacienione. Wokół nowych alejek posiano trawę, posadzono także krzewy i kwiaty. Ustawiono też betonowe siedziska i stoliki. Koszt inwestycji to ok. 200 tys. zł - podaje miejski serwis internetowy.

To trzeci z sześciu parków, które powstają w tej dzielnicy w ramach programu Zielone Polesie. Mieszkańcy mogą już korzystać z zagospodarowanych „kieszonek" przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 34 oraz na rogu ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich i ul. Więckowskiego. Kolejny park będzie budowany przy ul. Andrzeja Struga 50.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY