REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie - niezwykła architektura i rozrywka

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2015 12:00
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie - niezwykła architektura i rozrywka
Park Nauki i Rozrywki w podopolskim Krasiejowie
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie - niezwykła architektura i rozrywka
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie - niezwykła architektura i rozrywka
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie - niezwykła architektura i rozrywka
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie - niezwykła architektura i rozrywka

Park Nauki i Rozrywki w podopolskim Krasiejowie składa się z dwóch kompleksów: JuraParku zrealizowanego według koncepcji dr Andrzeja Boczarowskiego oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka projektu Stowarzyszenia Delta.

REKLAMA

W JuraParku można odkrywać tajemnicze losy dinozaurów zaś Park Nauki i Ewolucji Człowieka to interaktywne muzeum prowadzące narrację o niezwykłych losach ludzkości i wykorzystujące nowoczesne technologie głównie do opowiadania o naszej prehistorii. Na jego terenie znajduje się również pawilon paleontologiczny, który otrzymał najważniejsze wyróżnienie architektoniczne w kraju – Nagrodę SARP dla najlepszego obiektu – autorstwa Goczołowie Architekci oraz Ovo Grąbczewscy Architekci.

Jakie atrakcje czekają w Krasiejowie?

Park Nauki i Ewolucji Człowieka - w niezwykłym interaktywnym pawilonie muzealnym przemierzymy wspólnie podróż w czasie. Przekraczając próg PNIEC zwiedzający decyduje się na uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Stanie się świadkami fascynujących przemian i dołączyć do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów. Cała przygoda rozpoczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal. PNIEC to najnowocześniejsze muzeum opowiadające dzieje ludzkości w Europie. Naszpikowane technologia interaktywnymi, kinetycznymi, czy augmented reality opowiada niezwykłą historię nas samych – od prapoczątków po współczesność, wykraczając nieśmiało w przyszłość. Wizyta tam to także gratka dla miłośników nowoczesnych technologii.

Tunel Czasu - to miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie specjalnego pociągu, swoistej Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel, udajemy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. To także jedno z najdłuższych kin 3D na świecie.

Pawilon Paleontologiczny - zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter „in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Można zobaczyć tutaj rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis wykonaną przez rzeźbiarkę Martę Szubert. Dla paleontologów zaprojektowano ruchomą platformę poruszającą się nad polem skamieniałości.

Ścieżka edukacyjna - prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY