REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Oruński wiosną zachwyci, dzięki zimowej rewitalizacji

  • Autor: gdansk.pl
  • 30 gru 2015 11:51
Park Oruński wiosną zachwyci, dzięki zimowej rewitalizacji
Park Oruński, fot. gdansk.pl

Prace przeprowadzone w ciągu ostatnich trzech miesięcy w Parku Oruńskim w Gdańsku dały imponujący efekt. Zaczęto od rozbiórki zniszczonych pergoli i murków. Następnie postawiono nowy kamienny murek, wykonano ścieżki parkowe, ustawiono 32 ławki i 12 koszy na śmieci. Nad jednym z tutejszych stawów zbudowano dwa pomosty widokowe...

REKLAMA

W Parku Oruńskim pojawiła się również fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX.wiecznej ikonografii). Wzdłuż parkowych alejek przybyło 10 latarni.

Odmłodzono też 40 drzew, posadzono 500 sztuk krzewów i 21 drzew, obsadzono kwietniki roślinami jednorocznymi i bylinami, wysiano ponad dwa tysiące mkw. trawnika. Niestety - wycięcia wymagało również 38 drzew. Prace wykonane w drugim etapie rewitalizacji kosztowały 1,38 mln zł. Wszystkie zmiany dotyczą północno-wschodniej części parku, położonej wzdłuż ul. Raduńskiej - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl.

Park Oruński to drugi co do wielkości park miejski Gdańska - ma 11 hektarów. Dzięki inicjatywie władz samorządowych Gdańska dwa lata temu rozpoczęto prace zakładające stopniowe przywrócenie parkowi zarówno układu nasadzeń jak i gatunków stosowanych w dziewiętnastowiecznych założeniach parkowych. Twórcy planów rewitalizacyjnych oparli swój projekt na planie Parku Oruńskiego wykonanym w połowie XIX wieku, który opublikował w swojej książce Hans Reichow, przedwojenny architekt niemiecki, znawca gdańskich ogrodów.

Dzięki tym pracom wiosną Park Oruński zachwyci wszystkich gdańszczan oraz turystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY