REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Oruński wiosną zachwyci, dzięki zimowej rewitalizacji

  • Autor: gdansk.pl
  • 30 gru 2015 11:51
Park Oruński wiosną zachwyci, dzięki zimowej rewitalizacji
Park Oruński, fot. gdansk.pl

Prace przeprowadzone w ciągu ostatnich trzech miesięcy w Parku Oruńskim w Gdańsku dały imponujący efekt. Zaczęto od rozbiórki zniszczonych pergoli i murków. Następnie postawiono nowy kamienny murek, wykonano ścieżki parkowe, ustawiono 32 ławki i 12 koszy na śmieci. Nad jednym z tutejszych stawów zbudowano dwa pomosty widokowe...

REKLAMA

W Parku Oruńskim pojawiła się również fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX.wiecznej ikonografii). Wzdłuż parkowych alejek przybyło 10 latarni.

Odmłodzono też 40 drzew, posadzono 500 sztuk krzewów i 21 drzew, obsadzono kwietniki roślinami jednorocznymi i bylinami, wysiano ponad dwa tysiące mkw. trawnika. Niestety - wycięcia wymagało również 38 drzew. Prace wykonane w drugim etapie rewitalizacji kosztowały 1,38 mln zł. Wszystkie zmiany dotyczą północno-wschodniej części parku, położonej wzdłuż ul. Raduńskiej - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl.

Park Oruński to drugi co do wielkości park miejski Gdańska - ma 11 hektarów. Dzięki inicjatywie władz samorządowych Gdańska dwa lata temu rozpoczęto prace zakładające stopniowe przywrócenie parkowi zarówno układu nasadzeń jak i gatunków stosowanych w dziewiętnastowiecznych założeniach parkowych. Twórcy planów rewitalizacyjnych oparli swój projekt na planie Parku Oruńskiego wykonanym w połowie XIX wieku, który opublikował w swojej książce Hans Reichow, przedwojenny architekt niemiecki, znawca gdańskich ogrodów.

Dzięki tym pracom wiosną Park Oruński zachwyci wszystkich gdańszczan oraz turystów.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY