REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Podzamcze w Łęcznej odmieni pracownia Kanska

  • Autor: Urząd Miejski w Łęcznej
  • 25 sty 2016 10:36
Park Podzamcze w Łęcznej odmieni pracownia Kanska
fot. Urząd Miejski w Łęcznej
Park Podzamcze w Łęcznej odmieni pracownia Kanska
Park Podzamcze w Łęcznej odmieni pracownia Kanska

Projektanci z Kanska Biuro projektowe przedstawili koncepcję rewitalizacji parku Podzamcze w Łęcznej. Rewitalizacja parku będzie realizowana w kilku etapach.

REKLAMA

Projektanci przedstawili koncepcję programowo-przestrzenną parku z terenami sąsiadującymi (29 ha) oraz opracowali wielobranżową dokumentację techniczną rewitalizacji parku na powierzchni 13 ha.

Równolegle z pracami koncepcyjnymi zespół projektantów wykonywał inwentaryzację dendrologiczną, prace geodezyjne i dokładną dokumentację fotograficzną parku i obiektów znajdujących się na jego terenie. W pracach wykorzystali istniejące opracowania dotyczące historii parku i naszego miasta, dokumentację techniczną będącą w posiadaniu Urzędu Miejskiego oraz dostępne archiwalia. Tworząc koncepcję współpracowali z Lubelskim Konserwatorem Zabytków, pracownikami Urzędu, regionalistami i mieszkańcami Łęcznej - informuje oficjalny portal Urzędu Miejskiego w Łęcznej

Najważniejsze funkcje nowego parku wybrali właśnie mieszkańcy. W przeprowadzonych konsultacjach społecznych zdecydowali, że park powinien być miejscem zarówno dla osób ceniących spokojny wypoczynek, jak i osób chcących aktywnie spędzać czas. Park ma być miejscem integracji przestrzennej i społecznej, z elementami edukacji historycznej i przyrodniczej. Projektanci wykorzystali wiele pomysłów naszych mieszkańców przedstawionych w ankietach, m.in. ścieżki edukacyjne, przystań kajakową i wędkarską, plac zabaw, siłownię na powietrzu, małą architekturę służącą odpoczynkowi, miejsca do spotkań rodzinnych, zagospodarowanie ruin folwarku, umożliwienie dostępu do Świnki, uporządkowanie alejek.

Zespół projektantów w składzie Milena Gawąd, Piotr Hardecki i Beata Kańska podzielił kompozycyjnie park na trzy części: regularną z ogrodem włoskim, część krajobrazową ze szpalerami lip oraz część przyrodniczą położoną nad Świnką i wzdłuż Wieprza.

Rewitalizacja parku będzie realizowana w kilku etapach. Gmina Łęczna zamierza pozyskać na ten cel środki finansowe w konkursach ogłaszanych przez różnych operatorów. W przypadku pozyskania dofinansowania koszty opracowania koncepcji rewitalizacji będą zrefundowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY