REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Sienkiewicza z funduszami na rewitalizację

  • Autor: Onet.pl
  • 05 paź 2017 09:37
Park Sienkiewicza z funduszami na rewitalizację
Fot. pixabay

11 mln złotych unijnego dofinansowania - tyle otrzymał Włocławek na rewitalizację zabytkowego parku im. Henryka Sienkiewicza. W programie parku pojawią się korty tenisowe oraz ziemny amfiteatr. Planowane zakończenie prac wyznaczono na przyszły rok - podaje onet.pl.

REKLAMA

Dzięki funduszom z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 włocławski park Sienkiewicza zostanie odnowiony i zmodernizowany. Inwestycja ma się rozpocząć od strony ul. Wysokiej wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej.

Cały park Sienkiewicza ma zostać wzbogacony siecią chodników dla pieszych. W programie pojawią się również place zabaw, miejsca rodzinnej rekreacji oraz nowe tereny zieleni. Na Słodowie, tuż obok miejskiego basenu, zlokalizowany zastanie naturalnie wkomponowany w krajobraz amfiteatr oraz korty tenisowe, które przyczynią się do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Władze miasta jeszcze w tym roku chcą ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na rewitalizację parku. Większość prac będzie prowadzona w roku 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY