REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Parking w zabytkowej części miasta to wyzwanie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2016 14:30
Parking w zabytkowej części miasta to wyzwanie
Poznańska 37, fot. materiały prasowe

Warszawa od wielu lat zmaga się z poważnym kryzysem parkingowym w Śródmieściu. Według najnowszych badań ruchu drogowego każdego dnia wjeżdża tu ponad milion pojazdów. Dlatego inwestorzy coraz częściej decydują się na bardzo skomplikowaną i kosztowną budowę parkingu podziemnego pod swoimi inwestycjami w centrum miasta.

REKLAMA

Poznańska 37 to jeden z nielicznych butikowych biurowców w ścisłym centrum stolicy, który będzie posiadał własne podziemne miejsca postojowe.

Oprócz ekskluzywnych powierzchni biurowych wkomponowanych w historyczną wartość budynku, Poznańska 37 zaoferuje swoim najemcom trzykondygnacyjny garaż podziemny. Znajdzie się w nim 21 miejsc postojowych. Tego typu rozwiązania, choć kosztowne, są sposobem na problemy parkingowe w centrum aglomeracji miejskiej. Ze względu na uwarunkowania architektoniczne ulicy Poznańskiej dostęp do parkingu zapewni specjalna winda samochodowa. Garaż zaprojektowano tak, by zmieściły się tam zarówno wszystkie modele aut osobowych, jak i samochody SUV. Na poziomie garażowym -3 znajdą się również miejsca postojowe dla rowerów. Dodatkowym udogodnieniem dla rowerzystów będzie zlokalizowana na poziomie parkingu szatnia wraz z prysznicami.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zbudowanie parkingu podziemnego w centrum zabytkowej części miasta to ambitne zadanie. Połączony z sąsiednimi kamienicami budynek będzie miał aż cztery podziemne  poziomy - trzykondygnacyjny garaż oraz zbiornik przeciwpożarowy. Parking podziemny zlokalizowany będzie pod dziedzińcem oraz częścią kamienicy. Konstrukcję ścian zabezpieczono w technologii iniekcji wysokociśnieniowej, wykonane w ten sposób kolumny stanowią obudowę wykopu rozpartą konstrukcją stalową. Obecnie prace budowlane wykonywane są w części frontowej. Zabytkowy obiekt został podwieszony specjalną konstrukcją posadowioną na nowo wykonanych kolumnach, co umożliwi usunięcie ziemi spod kamienicy bez naruszenia jej bryły. Po wykonaniu tego etapu będzie możliwe zrealizowanie garażu pod dziedzińcem  – mówi Bartosz Puzdrowski, członek zarządu ICON Real Estate.

W trosce o zachowanie historycznego charakteru nieruchomości, dostosowanie zabytku do współczesnych wymogów technicznych zostało powierzone pracowni architektonicznej FS&P Arcus.

Poznańska 37, po zakończonej rewitalizacji, zaoferuje swoim klientom łącznie 4,1 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Układ poszczególnych pięter pozwala na elastyczną i efektywną aranżację stref - zarówno w formule „open space” jak i z podziałem na gabinety. Na typowej kondygnacji biurowej znajduje się ok. 600 mkw. powierzchni. Na parterze usytuowane jest blisko 500 mkw. zarówno przestrzeni handlowo-usługowej jak i biurowej. Dla firm szukających większych powierzchni powyżej 1000 mkw. przewidziano możliwość łączenia mniejszych powierzchni, a także 2-poziomowe biura na najwyższych piętrach kamienicy.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY