REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Paweł Graliński: Plac Vogla to nowa jakość w segmencie convenience

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 gru 2013 14:40
Paweł Graliński: Plac Vogla to nowa jakość w segmencie convenience

W odróżnieniu od innych projektów segmentu convenience, Plac Vogla wyróżniać będzie jego architektura. Nie tylko szereg detali, ale też rozwiązanie przestrzenne, tworzące zupełnie nową jakość - przekonuje w rozmowie z Propertynews pl. architekt Paweł Graliński, prezes zarządu, Arch Magic.

REKLAMA

- Centrum handlowo-usługowe Plac Vogla stworzy w Wilanowie plac miejski, którego ta dzielnica historycznie nie posiadała - podkreśla Paweł Graliński, prezes zarządu, Arch Magic Sp. z o.o. Jego zdaniem obecnie tkanka urbanistyczna dzielnicy rośnie wokół projektu o dosyć anonimowym wyrazie, w którym brakuje centralnego punktu. Plac Vogla go stworzy. 

Autor projektu zapewnia, że w odróżnieniu od innych obiektów segmentu convenience, których dużo powstaje w ostatnich latach, Plac Vogla wyróżniać będzie jego architektura. - Nie tylko szereg detali, rozwiązań i materiałów, ale także rozwiązania przestrzenne, tworzące zupełnie nową jakość i wyznaczające nowy trendy w tym segmencie - mówi Paweł Graliński.

Celem projektu, realizowanego w Wilanowie jest nie tylko funkcja handlowa. Cała przestrzeń wytwarzać będzie wnętrze urbanistyczne, przygotowane do organizacji większych imprez, z których będą korzystać mieszkańcy dzielnicy. - Projekt przygotowywany był w porozumieniu z władzami dzielnicy - dodaje. 

Centrum handlowe Plac Vogla będzie liczyło blisko 12 tys. mkw. Własciciel centrum, spółka Ghelamco, duży nacisk kładzie na ofertę gastronomiczną. W obrębie obiektu zaplanowano także plac zabaw dla dzieci.

- Posiadamy już wszystkie prawomocne pozwolenia na budowę. Realizacja jest możliwa w każdej chwili. Cykl budowy nie przekracza obecnie 5-6 miesięcy, także rozpoczęcie i zakończenie budowy nastąpi w nadchodzącym roku - podsumowuje Paweł Graliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY