REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Paweł Graliński z międzynarodowymi nagrodami

  • Autor: Property Design
  • 20 sty 2014 11:08
Paweł Graliński z międzynarodowymi nagrodami
Paweł Graliński

Paweł W. Graliński, polski architekt, mgr inż. architektury i urbanistyki i specjalista w zakresie planowania i projektowania obiektów handlowych i rozrywkowych w Polsce i Europie, zdobył najbardziej uznane nagrody w konkursach architektonicznych, w tym pierwsze wyróżnienie nowojorskiego ICSC dla projektu w Europie Środkowej i Wschodniej za projekt Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sadyba Best Mall w Warszawie.

REKLAMA

Został uhonorowany także nagrodami za: najpiękniejszy biurowiec Ursynowa (Viking House, Warszawa, 2000, nagroda Urzędu Dzielnicy Warszawa-Ursynów), budowę roku (Punkt 44, Katowice, 2002, nagroda Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa) oraz wnętrze roku (Cinema City, Toruń, 2004, nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego).

Projekty Pawła Gralińskiego stanowią integralną i ważną część nagradzanych międzynarodowo projektów centrów handlowo-rozrywkowych takich jak Manufaktura w Łodzi, Arkadia w Warszawie, czy Silesia w Katowicach.

Paweł Graliński ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W trakcie studiów brał udział w inwentaryzacji zabytków architektury takich jak Cerkiew Opieki Matki Bożej w Owczarach i kościół w Łękach Dolnych a jego prace zostały zakupione przez Polską Akademię Nauk. Związany z opozycją antykomunistyczną. Od 1984 mieszkał i pracował w Norwegii, gdzie od 1986 prowadził w Oslo biuro projektowe pod nazwą: Andersen, Larsson, Graliński AS, a od roku 1988 własną pracownię architektoniczną. Jego kariera zawodowa w Norwegii to udział w realizacji centrów handlowych przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Skandynawii; projektował w tym okresie także siedziby firm ubezpieczeniowych, biurowce, urbanistykę nadmorskich terenów deweloperskich, budownictwo mieszkaniowe, rewitalizację zabytków oraz mieszkania na poddaszach.

W 1996 roku został zaproszony do projektu Sadyba Best Mall w Warszawie, który zrealizował od podstaw. W 1997 roku założył w Polsce autorską pracownię architektoniczną: Paweł W. Graliński Arch Magic Assoc. Architects zajmującą się kompleksową realizacją projektów inwestycyjnych i rozwoju nieruchomości.

Graliński jest autorem projektów wielofunkcyjnych obiektów handlowo–usługowo–rozrywkowych (w tym wszystkich polskich kin Cinema City), budynków uniwersyteckich, biurowych i przemysłowych, a także osiedli mieszkalnych oraz rezydencji.

P.W. Graliński należy do Związku Architektów Norweskich, Izby Architektów RP, Izby Inżynierów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY