REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Paweł Graliński z międzynarodowymi nagrodami

  • Autor: Property Design
  • 20 sty 2014 11:08
Paweł Graliński z międzynarodowymi nagrodami
Paweł Graliński

Paweł W. Graliński, polski architekt, mgr inż. architektury i urbanistyki i specjalista w zakresie planowania i projektowania obiektów handlowych i rozrywkowych w Polsce i Europie, zdobył najbardziej uznane nagrody w konkursach architektonicznych, w tym pierwsze wyróżnienie nowojorskiego ICSC dla projektu w Europie Środkowej i Wschodniej za projekt Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sadyba Best Mall w Warszawie.

REKLAMA

Został uhonorowany także nagrodami za: najpiękniejszy biurowiec Ursynowa (Viking House, Warszawa, 2000, nagroda Urzędu Dzielnicy Warszawa-Ursynów), budowę roku (Punkt 44, Katowice, 2002, nagroda Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa) oraz wnętrze roku (Cinema City, Toruń, 2004, nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego).

Projekty Pawła Gralińskiego stanowią integralną i ważną część nagradzanych międzynarodowo projektów centrów handlowo-rozrywkowych takich jak Manufaktura w Łodzi, Arkadia w Warszawie, czy Silesia w Katowicach.

Paweł Graliński ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W trakcie studiów brał udział w inwentaryzacji zabytków architektury takich jak Cerkiew Opieki Matki Bożej w Owczarach i kościół w Łękach Dolnych a jego prace zostały zakupione przez Polską Akademię Nauk. Związany z opozycją antykomunistyczną. Od 1984 mieszkał i pracował w Norwegii, gdzie od 1986 prowadził w Oslo biuro projektowe pod nazwą: Andersen, Larsson, Graliński AS, a od roku 1988 własną pracownię architektoniczną. Jego kariera zawodowa w Norwegii to udział w realizacji centrów handlowych przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Skandynawii; projektował w tym okresie także siedziby firm ubezpieczeniowych, biurowce, urbanistykę nadmorskich terenów deweloperskich, budownictwo mieszkaniowe, rewitalizację zabytków oraz mieszkania na poddaszach.

W 1996 roku został zaproszony do projektu Sadyba Best Mall w Warszawie, który zrealizował od podstaw. W 1997 roku założył w Polsce autorską pracownię architektoniczną: Paweł W. Graliński Arch Magic Assoc. Architects zajmującą się kompleksową realizacją projektów inwestycyjnych i rozwoju nieruchomości.

Graliński jest autorem projektów wielofunkcyjnych obiektów handlowo–usługowo–rozrywkowych (w tym wszystkich polskich kin Cinema City), budynków uniwersyteckich, biurowych i przemysłowych, a także osiedli mieszkalnych oraz rezydencji.

P.W. Graliński należy do Związku Architektów Norweskich, Izby Architektów RP, Izby Inżynierów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY