REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pawilon jak kamień. Architekci już są, czas na wykonawcę

  • Autor: UM Warszawa
  • 31 sie 2017 11:24
Pawilon jak kamień. Architekci już są, czas na wykonawcę
Projekt eM4 Pracownia Architektury Brataniec - pawilon edukacyjny nad Wisłą, fot. Jakub Marchwiany

Pawilon powstanie na Golędzinowie, w przestrzeni między Wisłą a ulicą Wybrzeże Puckie, niedaleko mostu Gdańskiego. Ma pełnić funkcję ośrodka edukacyjnego z salą wystawienniczo-wykładową. Trwa przetarg na wykonawcę.

REKLAMA

Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę pawilonu wieńczącego realizację projektu Life+ „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Dolin Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej”.

Obiekt zaprojektowany został przez architektów z krakowskiej pracowni eM4. Inspirację dla projektu stanowiły liczne na tym terenie głazy narzutowe, dlatego też dwukondygnacyjny budynek ma przypominać wydrążony kamień polodowcowy. Front pawilonu zostanie w pełni przeszklony. Pozwoli to na podziwianie przez jego użytkowników okolicznej przyrody bez względu na pogodę. Przy pawilonie pojawi się też polana rekreacyjna przeznaczona m.in. do prowadzenia zajęć w terenie.

Betonowa część pawilonu z czasem powinna pokryć się mchem i zlewając się z otoczeniem stanowić z nim jedność. Przyszłemu obiektowi nie zagrożą wezbrania Wisły, choć jest bardzo blisko. Pawilon będzie wzniesiony w części niezalewowej, na wysokości korony wału przeciwpowodziowego.

Pawilon, który powstanie na Golędzinowie będzie nowoczesnym ośrodkiem edukacji ekologicznej, zapleczem dla nauczycieli, którzy będą mogli prowadzić tu zajęcia poświęcone przyrodzie.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 15 września. Z uwagi na skomplikowaną technikę realizacji budowli przy ocenie ofert pod uwagę w 60 proc. będzie brana cena, a w 40 proc. doświadczenie personelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY