REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie

  • Autor: gdynia.pl
  • 18 gru 2015 11:20
Perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie
ARSA Bomerski i Partnerzy Architektoniczne Studio Autorskie
Perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie
Perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie

W trosce o zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta i jego zabytki w Domu Marynarza Szwedzkiego przy ulicy Jana z Kolna 25 powstanie Konsulat Kultury. Dzięki temu kolejna perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie - informuje oficjalny portal miejski gdynia.pl.

REKLAMA

Głównym gospodarzem tego miejsca będzie Centrum Kultury w Gdyni. Instytucja przeniesie się do Śródmieścia z obecnej ciasnej i niekorzystnie skomunikowanej siedziby zlokalizowanej przy ulicy Łowickiej na Małym Kacku.

Konsulat Kultury wniesie nową jakość zarówno do kulturalnego życia Śródmieścia, jak i całego miasta - czytamy w informacji UM Gdynia. W głównej sali, znajdującej się na pierwszym piętrze, mają być wystawiane spektakle Centrum Kultury.

W budynku znajdzie się również kawiarnia artystyczna połączona z punktem bibliotecznym. Kolejnym miejscem tętniącym życiem stanie się z pewnością ogólnodostępne patio, gdzie każdy będzie mógł na przykład posłuchać kameralnych koncertów. W Konsulacie Kultury nie zabraknie spotkań w ramach Teatrzyku Bezwstydnego, Małej Filharmonii, wystaw, konferencji, wykładów, debat oraz warsztatów i szkoleń. A wszystko w odnowionych i zaadaptowanych wnętrzach budynku wzniesionego w latach 1935-1936.

Konsultacje społeczne projektu adaptacji budynku odbędą się w poniedziałek 21 grudnia 2015 r. o godz. 16.30 w Gdynia InfoBox przy ulicy Świętojańskiej 30.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY