REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pięć firm walczy o modernizację stadionu w Bytomiu

  • Autor: UM Bytom
  • 04 kwi 2017 15:34
Pięć firm walczy o modernizację stadionu w Bytomiu
fot. pixabay.com

Pięć firm złożyło ofertę na modernizację stadionu miejskiego przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu. Wśród zainteresowanych firm, które przystąpiły do przetargu, są wykonawcy między innymi stadionów w: Tychach, Bielsku – Białej, Widzewa w Łodzi oraz modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

REKLAMA

Jak informują władze spółki, dwie spośród pięciu złożonych ofert mieszczą się w zadeklarowanej przez Bytomski Sport kwocie przeznaczonej na realizacje tej inwestycji. Najniższa zaoferowana kwota wynosi nieco ponad 32 mln złotych netto.

Postępowanie przetargowe prowadzone jest w formule „Zaprojektuj i buduj”, co w praktyce oznacza, że za prace projektowe oraz roboty budowlane będzie odpowiedzialny ten sam wykonawca. Planowana modernizacja swoim zakresem obejmie wykonanie trzech trybun wraz z zadaszeniem - informuje oficjalny portal miejski Bytomia.

Prace obejmujące modernizację stadionu im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej są jednym z trzech zadań realizowanych przez spółkę Bytomski Sport. Pozostałe dwa obejmują budowę wielofunkcyjnej hali sportowej z dwiema taflami lodowiskowymi i basenem do uprawiana piłki wodnej oraz remont i rozbudowę zespołu boisk treningowych - oficjalny portal miejski Bytomia.

Zakończenie budowy kompleksu sportowego planowane jest w 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY