REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsza energooszczędna szkoła w Tychach gotowa

  • Autor: UM Tychy
  • 15 sty 2016 14:13
Pierwsza energooszczędna szkoła w Tychach gotowa
fot. UM Tychy
Pierwsza energooszczędna szkoła w Tychach gotowa
Pierwsza energooszczędna szkoła w Tychach gotowa
Pierwsza energooszczędna szkoła w Tychach gotowa

Zespół Szkolno-przedszkolny nr 4 według projektu Susuł & Strama architekci to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych szkół w regionie. Obiekt wyposażono w klimatyzację oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, oświetlenie energooszczędne oraz system zarządzania budynkiem BMS. Miasto uzyskało pozwolenie na użytkowanie.

REKLAMA

W nowym obiekcie o powierzchni ponad 5 685 mkw. będzie się znajdowało: 9 oddziałów przedszkolnych oraz 18 oddziałów szkolnych, pracownie komputerowe, językowe, jadalnie, świetlice, bawialnia dla młodszych dzieci i biblioteka szkolna. W części sportowej znajduje się duża sala gimnastyczna z trybunami, zapleczem sportowym i biurowym oraz mała sala gimnastyczna z zapleczem sportowym. Oprócz tego plac zabaw dla dzieci młodszych oraz teren rekreacyjny dla dzieci starszych. Obiekt w całości przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Na budowę nowej szkoły mieszkańcy dzielnicy Jaroszowice - Urbanowice - Wygorzele czekali od dawna. Przedszkola i szkoły, w których dotychczas uczyły się dzieci nie spełniały już wymagań współczesnej, nowoczesnej szkoły. Nowy obiekt stworzy im świetne warunki nie tylko do nauki, ale i rozwijania swoich pasji np. sportowych. Dla nas ważne jest także to, że dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań zapotrzebowanie na energię w tej szkole według szacunków zmniejszy się o ponad 40 proc. Obiekt jest więc nie tylko nowoczesny i funkcjonalny, ale i o wiele tańszy w utrzymaniu niż obiekty o tej samej powierzchni, w których nie zastosowano energooszczędnych rozwiązań - mówi Daria Szczepańska, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Dzięki takiemu założeniu miasto otrzymało ponad 6 mln złotych dofinansowania na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach  programu LEMUR - Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej. Całkowity koszt inwestycji realizowanej od sierpnia 2014 r. wyniósł ponad 22,6 miliona złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY