REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsza faza projektu GBC zamknięta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 cze 2014 15:43
Pierwsza faza projektu GBC zamknięta
Budynek A w kompleksie Gdański Business Center oddany do użytku
Pierwsza faza projektu GBC zamknięta

– Z ogromną przyjemnością oddajemy w ręce najemców budynek A w Gdański Business Center, który jest naszą drugą w Warszawie zakończoną inwestycją - mówi Rene Popik, Head of Development w HB Reavis Poland.

REKLAMA

HB Reavis oddał do użytku budynek A inwestycji Gdański Business Center na warszawskim Muranowie, tym samym całkowicie zamykając realizację I fazy projektu. W lipcu br. do budynku wprowadzi się pierwszy najemca, firma Provident.

Gdański Business Center to kompleks biurowy, położony u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej, złożony z dwóch budynków: A i B, oferujących odpowiednio ponad 30 000 i 15 600 mkw. Koncepcja autorstwa pracowni E&L Architects bazuje na kontraście pomiędzy dominantą, szklanym biurowcem A o oryginalnej bryle, a bardziej klasycznym, obłożonym piaskowcem w ciepłym odcieniu, budynkiem B. Wewnątrz biurowców zastosowano ciekawe rozwiązania architektoniczne, między innymi unikalne żyrandole w lobby, stworzone na zamówienie przez firmy Lasvit i Sipek Team, znane z projektów dla Karla Lagerfelda czy Harrodsa. Za projekt lobby w obydwu budynkach odpowiadało brytyjskie biuro architektoniczne Benoy. Obiekty spełniają wysokie wymagania technologiczne i środowiskowe, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie "Very good".

– Ciekawa koncepcja architektoniczna i znakomita lokalizacja zostały już docenione przez najemców. Jestem przekonany, że projekt ten stanie się również jedną ze współczesnych wizytówek Muranowa – komentuje Rene Popik, Head of Development w HB Reavis Poland.

Atutem Gdański Business Center jest lokalizacja w świetnym punkcie komunikacyjnym, zaledwie 60 m od stacji metra Dworzec Gdański, blisko stacji kolejowej oraz licznych przystanków tramwajowych i autobusowych. Otoczenie wokół kompleksu zostało starannie zaprojektowane, tak aby rozwijać przestrzeń miejską tej dzielnicy Warszawy
i służyć okolicznym mieszkańcom. Z myślą o nich została stworzona publiczna strefa relaksu, wypełniona zielenią i małą architekturą; dodatkowo między budynkiem A a wejściem do stacji Dworzec Gdański budowane są obecnie schody, które już w lipcu pozwolą na znaczne skrócenie czasu dojścia do metra.

Do oddanego w marcu br. budynku B już wprowadzili się pierwsi najemcy - SNC Lavalin, firma świadczącą usługi w sektorze energetyczno-przemysłowym oraz Colopast, dostawca produktów medycznych.  Z kolei w II połowie 2015 r. do budynku A wprowadzi się do swojej nowej siedziby o powierzchni 10 000 mkw. międzynarodowa firma doradcza KPMG. Rozmowy z kolejnymi najemcami są na zaawansowanym etapie.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY