REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsza tego typu instalacja w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 07 gru 2015 10:25
Pierwsza tego typu instalacja w Łodzi
fot. UM Łódź

W Łodzi powstała pierwsza w skali światowej instalacja, która oparta została o grę światła i cienia. Do ściany przy ulicy Wólczańskiej 13 przymocowano 1300 różnej długości metalowych prętów wykonanych z nierdzewnej stali indyjskiej. Całość tworzy napis „Cisza".

REKLAMA

W zależności od ustawienia i wysokości słońca na niebie, promienie słoneczne padają na ścianę pod różnym kątem, a na samej ścianie tworzą się różnej długości cienie. Dzięki temu o różnych porach dnia i roku, całość będzie prezentować się inaczej - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Ważnym elementem instalacji jest przestrzeń gdzie występuje styk dwóch przeciwności oraz zmienna dynamika samej realizacji. Symbolika „ciszy" w przestrzeni miejskiej może być już dowolnie interpretowana i odnosić się do wielu aspektów, zarówno w ujęciu bardziej globalnym, jak i mając na uwadze aspekt lokalny - mówi Michał Bieżyński, kurator projektu z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, autorem instalacji jest Łukasz Berger, znany łodzianom jako jeden z pięciu współautorów gigantycznego muralu na dwóch 10-piętrowych elewacjach wieżowców na ul. Przybyszewskiego i przy ul. Morcinka w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY