REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsze łopaty wbite. Ruszyła budowa stołecznego szpitala Południowego

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 gru 2016 09:15
Prezydent Warszawy wbiła pierwszą łopatę na budowie szpitala, fot. UM Warszawa

Na warszawskim Ursynowie rozpoczyna się budowa szpitala Południowego. Prezydent Warszawy i przedstawiciele wykonawców wbili pierwsze łopaty na placu budowy.

REKLAMA

Szpital Południowy będzie się składał z trzech pięciokondygnacyjnych budynków, i będzie dysponował 309 łóżkami. Na dachu jednego z pawilonów zlokalizowane będzie lądowisko helikopterów przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Wykonawcą prac jest konsorcjum składające się ze spółek: Erbud, Strabag, Strabag AG i Ed. Züblin AG. Miasto przeznaczyło na inwestycje 400 mln zł.

Jak informuje oficjalny portal miejski Warszawy, w założeniach projektowych w budynku A (z wejściem głównym od ul. Pileckiego) na parterze pomieści się przychodnia szpitalna z poradniami: chirurgiczną, ortopedyczną, kardiologiczną, ginekologiczno-położniczą, psychologiczną, urologiczną i nefrologiczną, diabetologiczną, gastroenterologiczną, dermatologiczno-wenerologiczną oraz z izbą przyjęć. I piętro będzie przeznaczone na funkcjonowanie laboratorium analitycznego oraz działu rehabilitacji z fizjoterapią i hydroterapią. Na piętrze II znajdą się oddziały szpitalne: ginekologii, położniczy + łóżka noworodkowe i neonatologiczne oraz blok porodowy. III piętro pomieści oddział chirurgii ogólnej.

W budynku B (z wejściem od ul. I. Gandhi) – parter to m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz diagnostyka obrazowa. Na I piętrze znajdzie się administracja oraz dział badań czynnościowych i dział endoskopii. II piętro przeznaczone zostanie na funkcjonowanie oddziału kardiologii i oddziału geriatrii. Na III piętrze znajdzie się blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

W budynku C (z wjazdem od strony budynku Instytutu Hematologii i Transfuzjologii) na poziomie -2 znajdzie się parking i pomieszczenia techniczne, a poziom -1 pomieści centralną szatnię i zaplecze magazynowo-techniczne. Na I piętrze zaplanowano oddział psychiatryczny i odcinek obserwacyjny. Na II piętrze funkcjonować będzie oddział wewnętrzny, III piętro pomieści oddział ortopedii, a na piętrze IV, jak w pozostałych budynkach, rozlokowane zostaną pomieszczenia techniczne.

Całkowita powierzchnia użytkowa budynków głównych A, B i C to 42375,64 mkw. W projekcie uwzględniono wszelkie udogodnienia i standardy określone w obowiązujących przepisach dotyczących użytkowania obiektów przez osoby niepełnosprawne. Wszechstronne rozwiązania posiada także parking. Wjazd i wyjazd z podziemnego parkingu znajduje się od strony ul. Pileckiego, zaś wyjazd od strony ul. Indiry Gandhi. Niezależny wjazd i wyjazd posiada również Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zaprojektowanych zostało 400 miejsc postojowych: 38 stanowisk na parkingu nadziemnym, 362 stanowiska na parkingu podziemnym.

Terminarz budowy szpitala Południowego:

- 19 października 2016 r. - Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę z wykonawcą na budowę szpitala,
- obecnie trwają prace projektowe, roboty przygotowawcze oraz organizacja placu budowy,
- grudzień 2016r. i pierwszy kwartał 2017 r. - roboty ziemne,
- koniec 2017 r. - stan surowy budynku,
- 2018 r. - roboty wykończeniowe i roboty instalacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY