REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsze polskie centrum logistyczne Amazon ukończone

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 wrz 2014 09:56
Pierwsze polskie centrum logistyczne Amazon ukończone
fot. Amazon, ujęcie z lotu ptaka przedstawiające obiekt i jego najbliższe otoczenie.

Amerykański gigant e-commerce ukończył swoją pierwszą inwestycję w Polsce – magazyny w podpoznańskich Sadach w gminie Tarnowo Podgórne.

REKLAMA

Inwestycja firmy Amazon w Sadach jest wyjątkowa pod wieloma względami. Powierzchnia hali przekracza 100 tys. mkw. z czego ponad 91 tys. mkw. przypada na część magazynową, a kolejne prawie 9 tys. mkw. na biura i część socjalną. Inwestycję cechuje strategiczna lokalizacja i bardzo dobry dostęp do infrastruktury transportowej, w tym do europejskiej sieci nowoczesnych dróg– zaledwie 2,5 kilometra od drogi ekspresowej S11 i 16 km od autostrady A2. Deweloperem obiektu jest Panattoni Europe.

Obiekt w podpoznańskich Sadach to jedna z trzech tego typu inwestycji Amazon w Polsce. Pozostałe centra dystrybucyjne będą zlokalizowane w Bielanach Wrocławskich.

- Inwestycje firmy Amazon wpływają nie tylko na rynki pracy w województwach wielkopolskim i dolnośląskim. Plany amerykańskiego giganta e-commerce definiują obraz rynku powierzchni magazynowo – przemysłowych w całej Polsce już od zeszłego roku. Umowy, które firma podpisała, dotyczą rekordowych powierzchni i przyczynią się do znaczącego wzrostu podaży powierzchni magazynowych na rynkach Wrocławia i Poznania. Co więcej, inwestycja Amazon przykuwa uwagę zagranicznych firm, którzy już dziś postrzegają nasz kraj jako atrakcyjną alternatywę dla prowadzenia operacji logistycznych. Ponadto, Amazon ma szansę przyciągnąć poddostawców, czyli operatorów logistycznych świadczących usługi na jego rzecz - komentuje Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY