REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsze takie centrum biurowe w Lublinie. To projekt JEMS Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lip 2015 14:45
Pierwsze takie centrum biurowe w Lublinie. To projekt JEMS Architekci
Centrum biurowe Soul to projekt JEMS Architekci
Pierwsze takie centrum biurowe w Lublinie. To projekt JEMS Architekci
Pierwsze takie centrum biurowe w Lublinie. To projekt JEMS Architekci
Pierwsze takie centrum biurowe w Lublinie. To projekt JEMS Architekci

Soul –  nowy kompleks biurowo-usługowy o powierzchni 47,5 tys. mkw., stanie przy al. Smorawińskiego w Lublinie. To dzieło jednej z najbardziej utytułowanych polskich pracowni architektonicznych – JEMS Architekci.

REKLAMA

Południowo-wschodnia Polska doczeka się nareszcie prestiżowych budynków biurowych klasy A+, czyli budynków o najwyższym, światowym standardzie. Inwestor kompleksu Soul, Kemea Invest, jest już w posiadaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Obecnie trwa proces wyboru generalnego wykonawcy. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest za 2 lata.

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego. Zaprojektowane na planie nieregularnego czworoboku, dwa nowoczesne siedmiokondygnacyjne budynki stanowią niepowtarzalną, spójną całość architektoniczną. W części podziemnej zaplanowano trzypoziomowy parking dla najemców oraz strefę parkingową dla rowerów z szatniami i natryskami. W przestrzeni pomiędzy budynkami powstanie nowoczesne miejsce spotkań – publiczny plac z naturalną zielenią i kafejkami. Każdy z budynków – Soul North i Soul South – będzie funkcjonować niezależnie, oferując komfortowe warunki do pracy. Łącznie w kompleksie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ok. 22 tys. mkw. powierzchni najmu brutto.

W projekcie kompleksu wykorzystano niemal wszystkie światowe rozwiązania proekologiczne i udogodnienia dla pracowników, dzięki czemu biurowce będą spełniać wymagania międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent (dotychczas otrzymało go zaledwie kilka obiektów w Polsce). SOUL będzie więc ofertą dla wymagających klientów, którzy oczekują prestiżowego biura, modnego adresu, doskonałego skomunikowania oraz pełnej wygody dla swoich pracowników. Inwestor zakłada, że w pierwszej kolejności najemcami obiektu staną się firmy z branż kreatywnych: IT, designu oraz start-upy i sektor BPO.

– To kolejna inwestycja wzmacniająca potencjał Lublina na drodze do stania się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej. Takie nowoczesne powierzchnie biurowe budują przewagę konkurencyjną naszego miasta i stymulują powstawanie nowych miejsc pracy. Wysokiej jakości i korzystne cenowo obiekty dają możliwość rozwoju już istniejących przedsiębiorstw, a z uwagi na atrakcyjne ceny najmu przyciągają także nowe firmy, w tym zagraniczne  – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Autorem projektu Soul jest jedna z najbardziej doświadczonych i utytułowanych pracowni architektonicznych w Polsce. To laureaci wielu nagród i zwycięzcy prestiżowych konkursów, w tym na projekt ambasady RP w Berlinie. JEMS Architekci są autorami ponad 500 tys. mkw. zaprojektowanych najlepszych powierzchni biurowych w kraju.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY