REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy kampus od Creoproject powstanie we Wrocławiu

  • Autor: wroclaw.pl
  • 10 mar 2015 13:50
Pierwszy kampus od Creoproject powstanie we Wrocławiu
Kampus we Wrocławiu projektu Creoproject Bartosz Żmuda, fot. Creoproject
Pierwszy kampus od Creoproject powstanie we Wrocławiu
Pierwszy kampus od Creoproject powstanie we Wrocławiu
Pierwszy kampus od Creoproject powstanie we Wrocławiu

Konkurs na koncepcję architektoniczną kampusów w woj. dolnośląskim wygrał Creoproject Bartosz Żmuda. W sumie schronisk młodzieżowych będzie osiem. Już wiemy, że pierwsze z nich powstanie we Wrocławiu.

REKLAMA

Wrocławski obiekt będzie jednym z 8 kampusów przygotowywanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Wrocław, Brzeg, Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Trzebnica, Żmigród oraz Przeworno i Wołów – w tych miejscach ma powstać sieć schronisk młodzieżowych. Taki plan został zatwierdzony podczas Zjazdu Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 70 mln zł - podaje wroclaw.pl

Pierwszy będzie kampus we Wrocławiu i zlokalizowany zostanie najprawdopodobniej koło Stadionu Wrocław. Obiekt planowany jest na 120 miejsc, ze stołówką i salami konferencyjnymi. W roku szkolnym, dodatkowym elementem ma być bursa. Planowane jest także miejsce dla modułów komercyjnych z pomieszczeniami na wynajem.

Konkurs na koncepcję architektoniczną kampusów wygrała firma Creoproject Bartosz Żmuda z Wrocławia. Forma każdego z nich ukształtowana jest w formie okręgu lub elipsy. Okrąg, jako bryła posiadające doskonałe relacje pomiędzy obwodem a powierzchnią, dostosowana jest do każdej lokalizacji. Sprawia to, że obiekt staje się uniwersalny a dzięki dynamicznej bryle będzie dobrze rozpoznawalny. Forma obiektu umożliwi łatwą identyfikację z Aglomeracją Wrocławską poprzez zaoferowanie niestandardowej architektury oraz jednolitego kodu wizualnego dla wszystkich obiektów.

Aglomeracyjne kampusy będą mieć adekwatne do formy współczesne rozwiązania technologiczne i materiałowe, z naciskiem na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Placówka ma być gotowa przed The World Games 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY