REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy tak ekologiczny hotel od AccorHotels. Znamy szczegóły projektu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 kwi 2017 10:45
Pierwszy tak ekologiczny hotel od AccorHotels. Znamy szczegóły projektu
JO&JOE Paris fot. AccorHotels

AccorHotels ogłosił budowę pierwszego niskoemisyjnego budynku hotelowego – hotelu Jo&Joe Paris. Poznaliśmy szczegóły tego wyjątkowego projektu.

REKLAMA

HotelInvest – spółka zajmująca się nieruchomościami w AccorHotels wykorzysta to przedsięwzięcie do wdrożenia i dostosowania procesów inwestycyjnych udowodniając tym samym, że przejście na energooszczędne rozwiązania jest obecnie realnie możliwe. Przykładowo w budynku znajdą się elementy wykonane ze specjalnie klejonego i laminowanego drewna, a zastosowane rozwiązania w zakresie energooszczędności i architektury cyfrowej będą uwzględniać szereg innowacji. Nowy hotel zostanie otwarty w drugiej połowie 2018 r.

Jo&Joe to nowa koncepcja AccorHotels, łącząca w sobie najlepsze elementy hotelu, apartamentu mieszkalnego i młodzieżowego hostelu. Będzie to pierwszy hotel open-house działający pod tą marką w Paryżu. Będzie położony przy rue Paul Vaillant Couturier w pobliżu szybko rozwijającej się dzielnicy studenckiej (Gentilly) na przedmieściach Paryża. Powierzchnia tego obiektu obejmuje niemal 6 000 mkw. Hotel będzie oferować 569 miejsc noclegowych, restaurację barową mieszczącą do 150 osób, a także duży ogród zimowy i zielone tarasy. Odzwierciedlając DNA marki, w Jo&Joe Paris zaplanowano otwarte przestrzenie i design harmonijnie łączący wnętrze i otoczenie budynku, sprzyjając w ten sposób kontaktom gości hotelowych z mieszkańcami miasta.

Zespół pod kierownictwem firmy architektonicznej Jean Paul Viguier przy wsparciu Artelia otrzymał dla projektu Jo & Joe Paris certyfikat CERTIVEA BBCA dla niskoemisyjnych budynków w fazie projektu. Projekt musi spełniać cztery kryteria objęte zakresem certyfikatu: zrównoważona budowa, kontrolowana eksploatacja, sekwestracja dwutlenku węgla i tzw. “gospodarka obiegowa”.

- Jesteśmy dumni i cieszymy się z tego, że w ciągu niecałego roku opracowaliśmy wraz z BBCA wytyczne w zakresie certyfikatu niskoemisyjnego dla branży hotelarskiej i rozpoczęliśmy budowę pierwszego budynku niskoemisyjnego. Naszym celem, jako inwestora i właściciela hoteli, jest budowa i eksploatacja naszych budynków w sposób zrównoważony, dzięki czemu możemy zredukować emisję dwutlenku węgla przez cały okres użytkowania obiektu. Opracowanie tego certyfikatu i wprowadzenie go w życie w pierwszym hotelu - Jo&Joe Paris - jest ważnym krokiem w kierunku neutralizacji emisji dwutlenku węgla przez nasze budynki. Neutralizacja C02 jest jednym z priorytetów naszego programu Planet 21 - mówił John Ozinga, dyrektor operacyjny (COO) HotelInvest.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY