REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Piesi górą w centrum Warszawy. Ratusz ogłosił przetarg

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 mar 2017 15:17
fot. pixabay.com

Coraz bliżej do naziemnych przejść dla pieszych przy rondzie R. Dmowskiego – będzie szczegółowa koncepcja, gdzie można je zrobić. Łatwiej będzie można przekroczyć Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską oraz dojść do przystanków tramwajowych.

REKLAMA

Ogłoszony został przetarg na szczegółową koncepcję naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską przy rondzie R. Dmowskiego. Opracowanie ma być gotowe do końca listopada tego roku (ale w przetargu premiowane jest skrócenie tego czasu) i będzie podstawą do projektów budowlanych i organizacji ruchu potrzebnych do wytyczenia przejść w terenie i koniecznych przebudów jezdni i infrastruktury podziemnej. Wykonawca zaproponuje usytuowanie przejść po przeanalizowaniu m.in. natężenia ruchu pieszych, samochodów, pojazdów komunikacji miejskiej, możliwości ewentualnych przebudów itp. przy założeniu, że przejścia podziemne nadal będą funkcjonowały - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

To kolejna zmiana, która ułatwi poruszanie się pieszym w ścisłym centrum miasta. Są nowe przejścia przez Aleje Jerozolimskie przy ul. Emilii Plater, w tym roku mają się pojawić przy rondzie Czterdziestolatka. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę odcinka al. Jana Pawła II a w dalszej perspektywie przemiana czeka samą ulicę Marszałkowską pomiędzy ul. Królewską a Piękną.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY