REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PIG Architekci czy PAS Projekt? Kto zaprojektuje centrum przesiadkowe w Gliwicach

  • Autor: Propertydesign.pl / gliwice.wyborcza.pl
  • 03 sty 2017 15:41
PIG Architekci czy PAS Projekt? Kto zaprojektuje centrum przesiadkowe w Gliwicach
Centrum Przesiadkowe według koncepcji An Archi Group fot. UM Gliwice

W najbliższych tygodniach poznamy pracownię, która zaprojektuje centrum przesiadkowe w Gliwicach. Prace budowlane przy inwestycji Zachodnia Brama Metropolii Silesia rozpoczną się na początku 2018 r.

REKLAMA

Przetarg na zaprojektowanie Centrum Przesiadkowego władze Gliwic ogłosiły pod koniec września br. Oferty można było składać do listopada. Wpłynęły dwie oferty. Pierwsza oferta z wyceną na 6,1 mln zł od pracowni PIG Architekci z Warszawy, która na koncie ma m.in. rozbudowę lotniska w Gdańsku i projekty stadionów w Zabrzu i Chorzowie.  Ciekawym tematem jest również projekt w Poznaniu, na miejscu dawnego dworca Poznań Główny. - W sercu całego układu zintegrowanego centrum komunikacyjnego projektujemy nowy dworzec z częścią pasażerską, hotelem i trzema biurowcami. To bardzo duża inwestycja, która wkracza w fazę ostatecznego projektowania - mówił w rozmowie z nami Michał Lah, architekt i członek zarządu w PIG Architekci. Drugą ofertę złożyła pracownia PAS Projekt, autorzy m.in. przebudowy dworców w Gdyni i Gliwicach. Pracownia zaproponowała kwotę 6,8 mln zł. Dokumentacja projektowa ma bazować na wybranej na przygotowanej przez pracownię An Archi Group.

Jak informuje portal gliwice.wyborcza.pl, gliwiccy urzędnicy w najbliższych tygodniach wybiorą projektanta centrum przesiadkowego. Zgodnie z planem, prace budowlane rozpoczną się w 2018 r. Zachodnia Brama Metropolii Silesia ma być gotowa najwcześniej w 2020 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY