REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pionierskie rozwiązania w projekcie stargardzkiej komendy

  • Autor: KPP w Stargardzie Szczecińskim
  • 04 sie 2014 13:03
Pionierskie rozwiązania w projekcie stargardzkiej komendy
fot. Nowa siedziba KPP w Stargardzie Szczecińskim

W zeszłym tygodniu oddano do użytku nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. W realizowanym projekcie uwzględniono pionierskie rozwiązania z zakresu zaopatrzenia w ciepło i energię.

REKLAMA

Budowa nowej siedziby stargardzkiej policji rozpoczęła się w  I kwartale 2013 r., a zakończyła w lipcu br. Całkowity koszt budowy komendy oszacowano na 22 mln zł. Środki finansowe pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzkiego Zachodniopomorskiego, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, budżetu Policji oraz wsparciu samorządu lokalnego.

W nowej siedzibie komendy zaprojektowano system pomp ciepła oraz instalację solarną, co gwarantuje najwyższą energooszczędność i praktyczne wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju, w tym zobowiązań Polski wobec Wspólnot Europejskich w zakresie ograniczenia emisji CO2. Stargardzka komenda jest jedną z najnowocześniejszych jednostek w Polsce.

Istniejący przy ul. Warszawskiej 29 obiekt został zburzony a na jego miejscu powstał nowy o powierzchni użytkowej blisko 4 tys. mkw. wraz z budynkami towarzyszącymi (myjnia samochodowa z pomieszczeniem przeszukiwania pojazdów dla wydziału kryminalnego, budynek dla psów policyjnych wraz z zapleczem i pomieszczeniami dla przewodników, wybiegi, obiekty wspierające).

Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby spełniał wszystkie obowiązujące standardy zarówno w wymiarze krajowym i europejskim  a tym samym wpisały się w zabytkową architekturę Starego Miasta Stargardu Szczecińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY