REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Piotr Voelkel: Design to dążenie do innowacyjności

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 kwi 2015 14:26
Piotr Voelkel: Design to dążenie do innowacyjności
Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej VOX

Nowoczesny design to przejaw innowacyjności. Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej VOX przekonywał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, że edukacja w dziedzinie projektowania i wzornictwa jest kluczem do osiągnięcia rynkowego sukcesu.

REKLAMA

- Projektowanie to słowo klucz. W końcu każdy produkt rodzi się najpierw w głowie swojego twórcy – podkreśla Piotr Voelkel.

Założyciel Grupy Kapitałowej Vox wskazał dwa skrajne spojrzenia na projektowanie. Z jednej strony to projektanci - artyści, którzy robią z designu sztukę, chcą istnieć na wystawach i szukają uznania w swoim środowisku. Tworzą jednak często produkty dekoracyjne, ale nie zawsze użyteczne.

Druga metoda to produkcja przedmiotów. - Robią je technolodzy bez porozumienia z projektantami. Często mają mylne przekonanie, że kopiowanie to projektowanie, a nawet ulepszanie produktów. Powstają wtedy „projekty” rynkowe, tanie, ale takie dobrze się sprzedają – dodaje Voelkel.

Jego zdaniem kluczem do rynkowego sukcesu jest dążenie do innowacyjności i nauka designu - przekonuje Piotr Voelkel.

- W Concordia Design, próbujemy namówić niewielkie, ale czasem bardzo ambitne firmy do zmiany myślenia. Przekonujemy je, żeby wzięły się za projektowanie, a nie kopiowania zagranicznych produktów. Trzeba wykorzystać czas i ambicje ludzi, aby przejść „poziom wyżej” w procesie tworzenia - projektować metodami zachodniego designu – podsumowuje Voelkel.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY