Plac budowy Tryton Business House przejętyPropertydesign.pl - 23-05-2014 13:35


Firma Allcon Budownictwo została wykonawcą stanu surowego biurowca Tryton Business House, realizowanego w Gdańsku przez spółkę Echo Investment. Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął kolejny etap realizacji inwestycji. Prace potrwają do wiosny 2015 roku.

Tryton Business House to nowoczesny biurowiec klasy A oferujący 22 000 mkw. powierzchni. Obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich w Gdańsku. W ramach inwestycji powstanie też ogólnodostępny parking miejski, który nie będzie obsługiwał biurowca.

Biurowiec dysponować będzie własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W projekcie, którego autorem jest Arch-Deco z Gdyni uwzględniono również 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów, co jest jednym z wymogów certyfikacji BREEAM. Rowerzyści będą mieli też do dyspozycji prysznice, szatnie i suszarnie zlokalizowane w budynku. Wykonawcą stanu surowego biurowca została firma Allcon Budownictwo.

Tryton Business Houseto budynek o zróżnicowanej bryle – od strony ul. Jana z Kolna będzie miał 6-kondygnacji, a w środkowej części 11. Częścią wspólną budynku będzie jednokondygnacyjny hall - łącznik spinający funkcję usługowo - biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca.

Realizacja Tryton Business House zakończy się w I połowie 2015 roku. Koszt realizacji Tryton Business House to około 150 mln zł, natomiast nakłady Echo Investment na ogólnodostępny parking miejski wynoszą ponad 20 mln zł.

Głównym założeniem architektów przy tworzeniu projektu inwestycji było zaprojektowanie obiektu wielkomiejskiego, który idealnie wpasuje się w przestrzeń tego fragmentu miasta, a także nada jej nowoczesnego stylu. Wykorzystano do tego szklaną elewację budynku, która kształtuje prostą i powściągliwą formę. Budynek Tryton Business House składa się z wieży, która wznosi się na 11 pięter oraz dwóch niższych 6 – piętrowych budynków. Spięte są one łącznikiem, który umożliwia poruszane się między nimi bez wychodzenia na zewnątrz.