REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 paź 2017 11:32
Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne
Plac Europejski fot. mat. prasowe
Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne
Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne
Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne
Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne
Plac Europejski wyrósł na tętniące życiem centrum lokalne

Plac Europejski wyrósł na warszawskie centrum lokalne, w którym ogniskuje się społeczne, kulturalne i biznesowe życie tej części miasta - mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

REKLAMA

Plac Europejski tętni życiem przez cały rok. W jego przestrzeni Ghelamco organizuje cały cykl wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym i rozrywkowym, które przyciągają tysiące osób.

– Wbrew obawom sceptyków, ogromny teren przed biurowym kompleksem Warsaw Spire nie stał się wymarłą po godzinach pracy pustynią, ale pełną życia przestrzenią miejską, która jest przyjazna zarówno dla pracowników okolicznych biurowców, jak i dla mieszkańców Warszawy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Plac Europejski jest codziennie odwiedzany przez warszawiaków, którzy spędzają na nim wolny czas. W ciągu lata można tu było obserwować bawiące się w fontannach dzieci, odpoczywających na leżakach okolicznych mieszkańców i pracowników Warsaw Spire, czy spacerujących rodziców z wózkami. Urodę tego miejsca doceniają też turyści, którzy robią sobie pamiątkowe zdjęcia przed instalacją „Kocham Warszawę”, czy nowożeńcy, którzy chętnie wybierają plac przed Warsaw Spire na tło swoich sesji ślubnych.

 Plac pełen atrakcji

Oprócz nowoczesnej architektury, fontann i mnóstwa zieleni, na plac Europejski przyciągają liczne wydarzenia organizowane przez firmę Ghelamco i jej partnerów. W okresie wakacyjnym przestrzeń placu stała się najpopularniejszym w Warszawie kinem pod gołym niebem. Od 22 czerwca do końca sierpnia w każdy czwartek można tu było obejrzeć pokazy kina letniego, podczas których wyświetlano najlepsze produkcje europejskie z 11 państw. Każdorazowo seanse przyciągały setki osób. Osobny repertuar przygotowano dla najmłodszych – w sobotnie poranki w lipcu i sierpniu odbywały się specjalne pokazy bajek dla dzieci.

Na placu Europejskim nie zabrakło również ducha rywalizacji i sportowych emocji. Największym tego typu wydarzeniem były rozgrywki Ghelamco Boules Cup 2017, które miały miejsce w pierwszą sobotę września. Przestrzeń przed Warsaw Spire zamieniła się w wielki bulodrom do pétanque – słynnej francuskiej gry towarzyskiej. Był to jeden z najważniejszych w tym sezonie turniejów buli w kraju, w którym zmierzyli się ze sobą licencjonowani gracze z całej Polski, a także z Francji, Ukrainy i Litwy. Sportowych wrażeń przez całe wakacje dostarczały również transmitowane na żywo mecze piłki nożnej wyświetlane na telebimie przez Eleven Sports.

Ghelamco zorganizowało również liczne eventy z okazji wybranych świąt. W Dzień Ziemi na placu Europejskim warszawiacy wysiewali nasiona roślin i obsadzali donice miejskie, a w czasie Dnia Dziecka całe rodziny brały udział w licznych grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Kulturalnych atrakcji po raz kolejny nie zabrakło też w Noc Muzeów – tamtego wieczoru odbyło się m.in. otwarcie wystawy prac Katarzyny Przezwańskiej, po której oprowadziła sama artystka, a także można było poznać tajemnice placu Europejskiego i Warsaw Spire w czasie zwiedzania z przewodnikami miejskimi.Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY