REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Plac Pięciu Rogów w Warszawie ma być bardziej przyjazny pieszym

  • Autor: konsultacje.um.warszawa.pl
  • 09 maj 2016 16:08
Plac Pięciu Rogów w Warszawie ma być bardziej przyjazny pieszym
fot. raport diagnostyczny, konsultacje.um.warszawa.pl
Plac Pięciu Rogów w Warszawie ma być bardziej przyjazny pieszym
Plac Pięciu Rogów w Warszawie ma być bardziej przyjazny pieszym

Plac Pięciu Rogów – skrzyżowanie ulic Chmielnej, Zgody, Szpitalnej i Brackiej w Warszawie, będzie przedmiotem konkursu architektoniczno-urbanistycznego na nowe zagospodarowanie. Najpierw jednak odbędą się konsultacje społeczne.

REKLAMA

Przestrzeń, która dziś jest zdominowana przez samochody ma być bardziej przyjazna pieszym. Celem zmian jest ożywienie społeczno-ekonomiczne tej ważnej części Śródmieścia. Konkurs architektoniczny jest poprzedzony konsultacjami społecznymi, w ich wyniku powstanie raport, który będzie głosem doradczym dla projektantów.   

W ramach przygotowań do konsultacji przeprowadzono diagnozę funkcjonowania tego miejsca metodami psychologii środowiskowej. Urząd m.st. Warszawy przygotował w oparciu o nią rekomendowany scenariusz ograniczenia ruchu na placu. Wyniki badań posłużą do dyskusji w ramach konsultacji społecznych. Wnioski z tego projektu będą stanowiły materiał pomocniczy przy ustalaniu ostatecznych warunków konkursu architektonicznego. 

Zgodnie z Teorią Preferencji Środowiskowych Kaplanów spójność, złożoność, tajemniczość i czytelność to cztery cechy , które decydują o atrakcyjności przestrzeni. Nawiązując do pojęcia czytelności, Plac Pięciu Rogów może pełnić rolę węzła bowiem leży na przecięciu ważnych szlaków komunikacji pieszej, może być punktem orientacyjnym, są przy nim zlokalizowane różnorodne funkcje.

Raport diagnostyczny dostępny jest na stronie miasta: konsultacje.um.warszawa.pl.

Spacery architektoniczne, których celem będzie przybliżenie Placu Pięciu Rogów i jego okolicy odbędą się: 14 maja o godz. 12:00 oraz 19 maja o godz. 17:00. Zbiórka na parterze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich ul. Bracka 25. Każdy spacer będzie trwał około półtorej godziny.

Otwarte spotkanie informacyjne dotyczące przyszłości Placu Pięciu Rogów odbędzie się 19 maja o godz. 18:30 w "Marzyciele i rzemieślnicy" przy ul. Brackiej 25.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY