REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Plaża u stóp Pałacu Kultury i Nauki? To propozycja władz Warszawy i PiG Architekci

  • Autor: um.warszawa.pl
  • 27 kwi 2016 09:39
Plaża u stóp Pałacu Kultury i Nauki? To propozycja władz Warszawy i PiG Architekci
Plaża pod PKiN, fot. dokumentacja projektowa PiG Architekci, źródło UM Warszawa

Cztery piaszczyste boiska oraz miejska plaża powstaną w samym centrum stolicy – przed Pałacem Kultury i Nauki. Sezonową strefę rekreacyjną przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zaprojektowali PiG Architekci.

REKLAMA

Warszawiacy będą tu mogli zagrać w piłkę siatkową, nożną oraz badmintona. Ze sportowych, letnich atrakcji będzie można korzystać od czerwca do września.

Obecnie trwa przetarg na „Budowę sezonowej strefy rekreacyjnej przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie”. Oferty można składać do 4 maja.

– Chcemy zaproponować warszawiakom odrobinę plażowej rekreacji w sercu miasta. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce by zatrzymać się w codziennym pędzie i nie oddalając od centrum odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Liczę, że mieszkańcy naszego miasta będą chętnie korzystać z tej atrakcji – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Plaża oraz boiska powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. W obrębie boisk teren wysypany zostanie 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową. Do wykonania sezonowej strefy rekreacyjnej zostanie zużytych 750 metrów sześciennych piasku, co w przybliżeniu daje blisko tysiąc ton.

W skład kompleksu sportowego wejdą:

- boisko do piłki nożnej plażowej (33m x 17m);
- boisko do piłki siatkowej plażowej (16m x 8m);
- dwa boiska do badmintona (13,4m x 5,9m) oraz
- plaża miejska.

Boiska będą przygotowane do prowadzenia półprofesjonalnych rozgrywek. Otoczą je trzymetrowe siatki piłko-chwyty, a w ich zachodniej części zostaną ustawione trybuny dla 200 kibiców. Cały teren zostanie oświetlony sześcioma przenośnymi reflektorami, pozwalającymi na prowadzenie rozgrywek także wieczorem.

Do dyspozycji sportowców przygotowane zostanie również zaplecze – szatnie oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane zostaną przebieralnie, natryski i toalety.

W części rekreacyjnej dostępne będą leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. Wypocząć będzie można także pod jednym z parasoli o trzymetrowej średnicy.

Wszystkie te atrakcje będą dostępne dla mieszkańców od czerwca do połowy września.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY